Gizliilimler.Org

Gizli dünyaların kapısını aralamaya hazır mısın?

Kova Erkeği'nin Yıldıznâmesi

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin

Haberler:

Sayfa: [1]
*GönderenKonu:

Kova Erkeği'nin Yıldıznâmesi

(Okunma sayısı 52056 defa)
0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.


Çevrimdışı Akhenaton
Admin
Özel Onur Üyesi
*

Kazandığı madalyalar:
***************
Ruh Hali: Hasta
Rep Puanı: 0
Üye No: 1
Açtığı Konuları Göster
İletilerini Göster
Cinsiyet:
Nerden: Paralel Evren
İleti: 4307
  • Profili Görüntüle

Kova Erkeği'nin Yıldıznâmesi

« : Haziran 05, 2012, 03:47:17 ÖS »
Kova Erkeği'nin Yıldıznâmesi

Bu burç ve yıldızın etkisi altında doğan; gayretli, azim ve sebatı dağ gibi metin, akıl ve edep, tedbir ve zeka sahibi, çeşitli ilimlere kabiliyetli, her bir konuda görüşü şiddetli, acelecilikten uzak, devlet büyükleri katında saygıdeğer olur. Bunda da 3 vecih vardır:

1. Vecih: Venüs'e mütenâzır olursa kırmızıya meyilli beyaz tenli, orta boylu, balık etli, güzel yüzlü, gür sakallı, düzgün ve uzunca kaşlı, kelamı müessir, dili çok güzel ve belagatli, güzel şeyleri, süslenmeyi, hoş seda ve ahengi sever, çabuk öfkelenir ve yine çabuk barışır bir kişi olup eğer Venüs, doğum saatinde Sa'd ise pek zengin, uğursuz saatteyse pek fakir olur. Büyüklerle ihtilât eder. Yüzünde ufak bir işaret vardır.

2. Vecih: Merkür'e mütenâzır olursa esmer tenli ince vücutlu, akıl ve tedbir sahibi, olgunluğunu muhafaza eder, sevimli yüzlü, hoş sohbet, fikir ve tedbiriyle herkesi teşhir eder, hile ve hud'aya istidatlı, uzunca boylu, mütenâsip ağız ve burunlu, siyah gözlü bir kişi olup doğum saatinde Merkür mesut ise oldukça zengin, menhus ise ancak kıt kanaat geçinmeye sahip derecede fakir olur. Başında, vurulmak ya da düşmekle hasıl olmuş bir yara vardır.

3. Vecih: Ay'a mütenâzır olursa beyaz tenli, orta boylu, ensesi kalın, baldırları ve makatı kalın ve sert, çok söz söyleyen, sözü dinlenir, sebattan ve bir mekanda durmaktan mahrum, büyük fesada meyilli olup tövbeye ve ıslah-ı hâle nâil olduktan sonra ölür.

Hayatı ve Maişeti Hânesi: Burcu Kova ve yıldızı Satürn olup hayatı iyi, rızkı geniş, niyeti saf, sır saklayamayana sırını söyler, iyilik icrâsını sever, sonu selim olur.

Malı ve Ticâreti Hânesi: Burcu Balık ve yıldızı Jüpiter'dir. Alışverişte tali'li olup evvel-emir'de servet ve sâman sahibiyken fakirliğe düşer, bir parasız ve fakir kalır. Sonra bir miras yer ya da define yüzünden Allah, zayi ettiğini iade buyurur. Kazanır. İhtiyarlığında serveti oldukça bir hâle gelir ve saadet içinde vefât eder.

Kardeş ve Kız Kardeşleri Hânesi: Burcu Koç ve yıldızı Mars'tır. Kardeş ve kız kardeşlerinden fayda görmez. Onlara karşı bahtı yoktur. Anası ayrı bir kardeş yüzünden diğerleriyle de ayrılır.

Anası ve Babası Hânesi: Burcu Boğa ve yıldızı Venüs'tür. Annesi kendisini babasından çok sever, o da annesine daha çok hürmet eder. Babası, annesinden önce vefât eder. Eline geçen miras yüzünden kardeşleriyle arası açılır. Daha sonra yine barışırlar. Bu mirastan fayda görmez; geldiği gibi gider.

Çocukları ve torunları Hânesi: Burcu İkizler ve yıldızı Merkür'dür. Ekserisi erkek olmak üzere 5 çocuğu olur. İlk çocuğu kızdır. Merkür'e mütenâzır olursa ilk çocuğu erkek olur. Dördü vefât eder. Birinden hayır görür ve mutlu olur.

Hastalığı ve İlletleri Hânesi: Burcu Yengeç ve yıldızı Ay'dır. Mizacında galip burudet ve rutubettir. Kalbinde sancı, cesedinde sızı olur. Bunların nedeni, ağır ve yavaş hazmedilen şeylerin yenilmesidir. Ara sıra müshil almak, bal yemek, bal şerbeti içmek, midesini yormayacak şeyler yemek en büyük ilacıdır.

Karısı ve Muvasalatı Hânesi: Burcu Aslan ve yıldızı Güneş'tir. Başından bir ya da 3 ya da 5 nikâh geçer. Kadınlar gözünde makbul ve sevgili (sevgili) olacağından haram ile ilişkisi çok olur. Kıskançlık sevkiyle bir kadının kendine içireceği ilaçtan dolayı çok zahmet çeker. Dolayısıyla bundan sakınsın.

Korkusu ve Ölümü Hânesi: Burcu Başak ve yıldızı Merkür'dür. 1 yaşından 34 yaşına kadar yılın yıldızı bir burç ve yıldızda olduğu zaman korku vardır. Bundan kurtulur ise 70 yıl ömür sürer. torunlarını kucağında büyütür ve sever.

Yolculuğu ve Hareketleri Hânesi: Burcu Terazi ve yıldızı Venüs'tür. Sık sık yolculuk eder ve bundan hayır ve fayda görür. Deniz seferi, siyah seferinden iyidir. Cumartesi günü başlayan ve kıble yönüne olan yolculuğu, cümlesinden hayırlı ve bereketli olur. Hacca gider ve Hz. Muhammed'in kabrini ziyaret etmek şerefine erer.

İzzet ve Geleceği Hânesi: Burcu Akrep ve yıldızı Mars'tır. İnsanlar arasında makbul, muhterem, muazzez ve mükerrem olur. Herkes, kendisini sever. Eğer ehil ise yüce mertebeye erer, ehil değilse muhitinde görüş ve söz sahibi olur.

Emel ve Arzusu Hânesi: Burcu Yay ve yıldızı Jüpiter'dir. Bir çok emeller arkasından koşar, onları elde etmek için acele eder. Nihayet, istediği gibi maksuduna vâsıl olur. Sonu hayır ve selamettir.

Düşmanı ve Kıskananları Hânesi: Burcu Oğlak ve yıldızı Satürn'dür. Kıskananları pek çok olur. Düşmanı çok ve kendisine zarar vermeye çalışıyorsa da o buna önem vermez. Cümlesine mansurdur. Eğer cumartesi günü davaya girerse hasmını galebe eder. Kadın ve arkadaştan yıldızı İkizler, Terazi ve Kova gibi hava olanlar uygun olur. Yıldızı Boğa, Başak ve Oğlak gibi toprak olanlardan sakınmalıdır. Düşmanları beyaz ve siyah tenli olduğundan, böylelerinden korku vardır.

Büyük ve küçük birinden haceti varsa cumartesi günü sabahleyin başvurursa başarılı olur. Madeni kurşun ve gümüş, yiyeceği kuru ve sıcak, içeceği limonata, koklayacağı yasemin olup en hayırlı ve faydalı olanlar bunlardır. Yeni ay gördüğü zaman erkek yüzüne bakarsa o ay mübârek olur.Yattığı zaman başını kıbleye müteveccih koymalıdır.

Hakim Ebu'l-Ma'şer diyor ki: "Ey tali' sahibi, seni yorulmadan ve zahmetsizce amacına vâsıl olmakla müjdelerim. Bil ki her şeye bir neden vardır. Yıldızın fena değil orta hallidir. Mal toplamaya ve tali' sahibinin halk üstünde büyük egemenliğine delalet eder. Fakat sende bir vesvese ve endişe görülüyor. Sabrın sonu selamettir. Sabret, işlerin sonuna bak. Sana gelecek hayır ile hatırın hoşnut olacaktır." [1]

Kaynaklar

[1] "Yıldızname-i Hüseyni", El Hüseyin Seyyid Süleyman.

Yıldızname burcunuzu bilmiyorsanız, ücretsiz yıldızname burcu bulma aracımızı kullanabilirsiniz.

facebookta paylaş

Kayıtlı

Facebook / Twitter / Paltalk: Akhenaton41 / Paltalk Odası: Edep Sahiplerine Munhasir Oda

Çevrimdışı özhan
Yeni Üye
*

Rep Puanı: 0
Üye No: 3301
Açtığı Konuları Göster
İletilerini Göster
İleti: 1
  • Profili Görüntüle

Ynt: Kova Erkeği'nin Yıldıznâmesi

« Yanıtla #1 : Şubat 20, 2019, 05:21:07 ÖS »
aide ismini arapça ekleyebilirmisiniz?

Kayıtlı
Sayfa: [1]