Gizliilimler.tr.gg

Gizli dünyaların kapısını aralamaya hazır mısın?

Son İletiler

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
 1 
 : Ocak 17, 2017, 02:32:20 ÖS 
Başlatan Altaytigin - Son İleti Gönderen: Altaytigin
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=siF8LlMP6Lg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=siF8LlMP6Lg</a>
TÜRK EMNİYET ve İSTİHBARAT TEŞKİLATI’NI KUTLUYORUM.

Yılbaşı gecesi REİNA katliamını gerçekleştiren ve 39 kişiyi katleden, 70 civarında kişiyi yaralayan  EBU MUHAMMED EL HORASANİ kod adlı ABDULKADİR MASHARİPOV, 16 Ocak Pazartesiyi 17 Ocak Salı gününe bağlayan gece, düzenlenen operasyonla ESENYURT’ta yakalandı.  

HİÇBİR SUÇ CEZASIZ KALMAZ.
Aslında ibret-i âlem için Reina’nın kapısı önünde sallandırmak gerekirdi. Ne yazık ki, idam cezası bizim yasalarımızda yok. En azında istisnai durumlarda Bakanlar Kurulu kararıyla veya Meclis Genel Kurulu’nda oy çokluğuyla alınacak bir kararla idam kararı verilebilseydi, gönlümüzden geçen yerine getirilebilir, ölenlerin ruhları kısmen de olsa huzura erebilirdi.
Yakalanması bile az da olsa milletimizi rahatlattı.

16 günde caniyi sağ ele geçiren EMNİYET ve İSTİHBARAT teşkilatımızı kutluyoruz.


Altay Tigin
17 Ocak 2017

 2 
 : Ocak 15, 2017, 12:06:36 ÖÖ 
Başlatan Akhenaton - Son İleti Gönderen: avmalisveris
Bir süredir hem evlilik hem de iş hayatımda sorunlar yaşamaya başladım. Bunlar aniden ortaya çıktı ve mantıken açıklaması, sebebi olmayan sorunlar. Bir arkadaşım sana ya da eşine büyü yapılmış olabilir, dedi. İlk başta olmaz öyle şey, bu devirde büyü mü olur dedim. Fakat bir süre sonra internette araştırmaya başladığımda gördüm ki yaşadığım belirtiler büyüye işaret ediyordu. Hikayem uzun size burada hoca falan tavsiye edecek değilim ama şunu tavsiye edeceğim mutlaka büyü belirtileri nelerdir, büyü nasıl bozulur bu konularda bilgi sahibi olun. Bu konuda muzdarip birisi olarak bana önereceğiniz siteler var mı?

 3 
 : Ocak 09, 2017, 06:21:30 ÖS 
Başlatan halukgta - Son İleti Gönderen: halukgta
Allah Kur’an da, kendisine şirk koşanı, asla bağışlamayacağını söyler bizlere. Önce ayeti yazalım daha sonra Allah şirk koşmakla neyi kast ediyor, onu birlikte düşünelim.

Nisa 48: Şüphesiz Allah, KENDİSİNE ORTAK KOŞULMASINI ASLA BAĞIŞLAMAZ. Bunun dışında kalan (günah)ları ise dilediği kimseler için bağışlar. Allah’a şirk koşan kimse, şüphesiz büyük bir günah işleyerek iftira etmiş olur. (Diyanet meali)

Demek ki şirk koşmak Allah katında, bağışlanmayacak çok büyük bir günah. Bunu yapan bir insan, Allah a iftira etmiş olur diyerek, günahın ne derece büyük olduğunu, üstüne basa basa söylüyor. Peki, şirk koşmak ne demek,  önce bunu doğru anlayalım. ŞİRK HERHANGİ BİR YARATILMIŞI, ALLAH IN BİR KISIM YETKİLERİNE ORTAK ETMEK, ALLAH İLE BİRLİKTE ANMAKTIR.

Konuyu doğru anlamak için, şöyle bir açıklama yapmamız doğru olur. ALLAH A ŞİRK KOŞANLAR, ALLAH IN YERİNE BİR BAŞKA ALLAH, YARATICI KOYMUYORLAR.  ŞİRK KOŞTUKLARI KİŞİLERİ ALLAH IN YANINA KOYUYORLAR, ALLAH İLE BİRLİKTE ANIYORLAR. Allah ın tek elindeki yetkilerinin bir kısmından veriyorlar. Hâlbuki Allah ile birlikte hiç kimseyi anamayız, onun yanına hiç kimseyi koyamayız, onun yetkilerini hiç kimseye veremeyiz. Çünkü Allah ne diyordu ayetinde, HÜKMÜME HİÇ KİMSEYİ ORTAK ETMEM. Buradan da anlıyoruz ki, Allah yetkilerini hiç kimseye vermemiştir. Allah a şirk koşan kişiye de Müşrik deniyor.

Üzerinde dikkatle durmamız gereken, çok önemli olan ise, Allah ın yetki ve sorumluluklarını, yaratılmış kişilere veren müşrikler, iman ettiğini söyleyen insanlardan olmalarıdır. YANİ BU KİŞİLER ALLAH A, ELÇİSİNE HATTA GÖNDERİLEN KİTAPLARA İMAN ETTİKLERİNİ SÖYLEYEN, AMA İMANIN GEREKLERİNİ, ALLAH IN KİTABINDA HÜKMETTİKLERİNİ, GEREĞİ GİBİ YERİNE GETİRMEYENLER OLDUĞUNU UNUTMAMALIYIZ.

Gelelim şirk konusuna. Allah a şirk koşanlar neler yapıyor da, Allah bu konuda hiç tavizsiz, bunları yapanları asla affetmeyeceğim diyor. Bu konu çok önemli, Allah korusun farkında olmadan bu hataya sakın bizlerde düşmeyelim? Düşmemek içinde, konuyu dikkatle araştırmalıyız. Allah a ortak koşulanlar kimler, önce ona bakalım.

Araf 191: Hiçbir şeyi yaratamayan, kendileri yaratılan şeyleri Allah’a ortak mı koşuyorlar? (Diyanet meali)

Buradan da anlıyoruz ki, bizim gibi insanlar, yani yaratılmışlar. Peki, bu yaratılmış insanlara bizler, nasıl bir yetki yüklüyoruz da, Allah ın tek elindeki yetkisini onlara veriyoruz. Hemen Kur’an ın verdiği örneklerden yola çıkarak düşünelim. Allah şefaat tümden bana aittir, hiçbir şefaatin fayda vermediği o günden sakının dediği halde, bizler edindiğimiz velilere, şeyhlere, efendilere, ya da farklı kişilerinde şefaat etme yetkisinin olduğunu söylüyor ve buna inanıyorsak, ALLAH IN TEK ELİNDE BULUNAN BİR GÜCÜ, YETKİYİ BİR YARATILMIŞA, BEŞERE VERİRSEK, ALLAH A ŞİRK KOŞMUŞ OLURUZ. İşte bu yanlışı yaparsak, MÜŞRİKLERDEN OLURUZ.

Cahiliye döneminde, yaşadığı dönemde o devrin saygın ve sevilen insanlarından olan LAT, MENAT ve UZZA diye anılan ve öldükten sonra heykelleri yapılıp kabeye konmuş kişilerden, Allah ile aracılık yapmasını ve kendilerine şefaatçi olmaları isteniyordu. Allah bunları ikaz ediyor ve bu kişilere hiçbir yetki verilmediği, bunlar sizin atalarınızın uydurmalarıdır diyor Allah ayetinde.

Örnekler o kadar çok ki. Allah sizleri Kur’an dan hesaba çekeceğim, biz kitapta her şeyden nice örnekleri verdik, kitapta hiçbir eksik bırakmadık, Kur’an ın ipine sarılın dediği halde, Allah ın kitabına eğer bizler, Kur’an tek başına imanımızı yaşamak için yeterli değildir. Her bilgiyi Kur’an da bulamayız. FIKIH kitapları ve hadisler olmasaydı Kur’an kapalı kalırdı, anlayamazdık dersek, Allah ın kitabına ve Rabbimizin tek elindeki Allah ın dinine, BEŞERİN KİTAPLARINI ŞİRK KOŞMUŞ OLURUZ. Bunları söyleyen ve inananlarda Müşrik olur Allah korusun.

Bu örnekleri çoğalta biliriz. DİN ALLAH IN DİNİDİR, NE ORTAĞI VARDIR, NEDE YARDIMCISI. Hükümleri Allah yalnız ben veririm diyor da, Allah ın hükümlerine, elçisinin de ilaveler yaptığına inanır ve emin olamayacağımız rivayet bilgileri de dine sokarsak,  hem peygamberimize iftira atmış, hem de peygamberimizi, Allah ın dinde ortağı konumuna getirmiş oluruz ki, buda şirktir. Bakın Allah kendisinden başka kişilerden yardım bekleyenlere, nasıl bir örnek veriyor.

Enam 40- 41: De ki: “Ne dersiniz, size Allah'ın azabı gelse veya o kıyamet gelip çatıverse siz, ALLAH'TAN BAŞKASINA MI YALVARIRSINIZ? Doğru sözlü iseniz söyleyin bakalım!” Hayır, yalnız O'na yalvarırsınız da, O dilerse, yakındığınız belâyı uzaklaştırır. Siz, ortak koştuklarınızı unutuverirsiniz. (Bayraktar Bayraklı meali)

Sanırım bu örnek, bizler için çok büyük bir ibret. Ama gözler görüyor, nefisler hissediyorsa tabi. Allah ın yanında veliler, şeyhler, efendiler edinip, onlardan şefaat ve yardım bekleyenlere, bende aynı soruyu soruyorum. Başınıza büyük bir bela gelse, ya da kıyamet gelip çatsa, siz Allah ın yanında, edindiğiniz velilere, şeyhlere mi yalvarıp yardım istersiniz, yoksa bizleri yaratan Allah a mı yalvarıp yardım dilersiniz?

Allah o zor anınızda, hepsini unutursunuz ve yalnız Allah a yalvarıp, Allah dan yardım istersiniz diyor. Madem zor anımızda, hesabın görüleceği o çetin gün, yalnız Allah aklımıza gelecek ve yalnız ona sığınacaksak, BU DÜNYADA İMTİHANIMIZI YAŞARKEN, NEDEN ALLAH IN YETKİ VE SORUMLULUKLARINI, YARATILMIŞ BİR BEŞERE YÜKLEYİP ŞİRK KOŞUYORUZ?

Allah geçmiş toplumlarda da aynı yanlışları yapan, Allah ın yanında şefaatçiler edinenlere, aynı uyarılarını yaptığını söylüyor ve bizlere de bu örnekleri verip, aynı hataları yapmamamız için uyarıyor. Bir örnek daha vermek istiyorum.  Çünkü konu çok önemli ve aynı hataları bizlerde ne yazık ki yapıyoruz.

Fatır 14: Eğer onları çağırsanız, çağrınızı duymazlar. Duysalar bile çağrınıza karşılık veremezler. KIYAMET GÜNÜ DE SİZİN ORTAK KOŞTUĞUNUZU İNKÂR EDERLER. BUNLARI SANA HİÇ KİMSE, HAKKIYLA HABERDAR OLAN (ALLAH) GİBİ HABER VEREMEZ. (Diyanet meali)

Değerli din kardeşlerim. Lütfen artık Allah ın bu uyarılarına kulak verelim. Allah bu dünyada bizlerin edindiği velilerin, şeyhlerin, efendilerin bizlerin seslenişlerimizi, yardım isteklerimizi asla duyamayacağını söylüyor.  Hatta kıyamet günü sizler bu kişilerden şefaat beklerden, onlar gerçekler ile yüzleştiklerinde, utançlarından sizin onları ortak koştuğunuzu, yani onlardan yardım ve şefaat beklediklerini, İNKÂR EDERLER DİYOR. Çok daha ilginç olanı, imtihanımız bitmeden, emaneti teslim etmeden, bu gerçekleri Allah dan başka hiç kimse, sizlere haber veremez diyor. Diyor ama Allah ı dinleyen ve bu acı gerçeklerden ibret alanlar nerede.

Dilerim Allah ın bu uyarılarını dikkate alan, Rabbin halis kullarından oluruz.

Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK


https://www.facebook.com/Kuranadavet1/?ref=aymt_homepage_panel
http://halukgta.blogcu.com/
http://kuranyolu.blogcu.com/
http://hakyolkuran.com/


 4 
 : Ocak 08, 2017, 09:51:51 ÖS 
Başlatan Altaytigin - Son İleti Gönderen: Altaytigin


Bugün 08 Ocak 2017 Pazar

Ankara ATO Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılan yılın ilk kitap fuarındayız.
Kitap fuarında zarif hanımefendi, şair ve yazar değerli İNCİ GÜRÇAĞLAYAN GERMENLİLER’i eşimle birlikte ziyaret ettik.
Şimdiye kadar çıkardıkları üç şiir kitabını ve oldukça hacimli “MÜHÜRLÜ DUDAKLAR ANGELA” isimli ilk romanını bana hediye etmişlerdi. “Göl Yayıncılık” standında ayaküstü de olsa konuşma fırsatımız oldu. Ayrılmadan aynı romanından, kızıma hediye etmek üzere, bir tane daha imzalattım,.

Gerçekten mükemmel bir eser.
Gerçekten çok güzel, eksiksiz ve hatasız bir üslup.
İnsanı etkileyen, olayların içine çeken, kahramanlarıyla birlikte yaşatan ve hatta hiç görmediğiniz mekânların içinde yer almanıza vesile olan muhteşem bir eser.
Dikkatimi çeken en belirgin özelliklerinden biri de güzel tasvirler ve tahlillerin yanında yazım ve noktalama hatası olmayan edebî nitelikte bir eser oluşu.
Sohbetimiz sırasında İnci Hanım, romanın kahramanlarının üçünün de gerçek olduğunu, şu anda hayatta olmadıklarını, romandaki çevre ve mekânı çok iyi bildiklerini ifade ettiler.
Kısaca yirmi yıl ruhunda ve gönlünde yoğurup üzerinde iki yıl çalışarak yazdıkları bir roman.
Dizi olmaya çok müsait.

Bir de, bu işin zahmetini çekenler emeklerinin karşılıklarını alabilseler…

Bütün içtenliğimle tebrik ve takdirlerim değerli İnci Hanıma.
Emeğinize, kaleminize, yüreğinize sağlık.
Var olun, daim olun.

08 Ocak 2017


 5 
 : Ocak 02, 2017, 10:09:05 ÖS 
Başlatan Akhenaton - Son İleti Gönderen: Gknr
Göknur ismini ekleyebilir mısınız?

 6 
 : Ocak 01, 2017, 09:39:41 ÖS 
Başlatan Altaytigin - Son İleti Gönderen: Altaytigin


MEL’UNLARA  LA’NET OLSUN.

2017 YILI İÇİN DİLEĞİMİZ ŞÖYLEYDİ…

“2017 YILI
İNŞALLAH HUZUR GETİRİR, SEVİNÇLERİMİZİ ARTIRIR.
İNSANCA YAŞAMA VE PAYLAŞMA İRADEMİZİ VE RUHUMUZU GÜÇLENDİRİR.
KALPLERİMİZİ SEVGİYLE, VİCDANLARIMIZI İNSAFLA DOLDURUR İNŞALLAH.”


DEMİŞKEN…
Yüreğimize ateş düşürenlerin yüreklerine de ateşler düşsün…

01. 01. 2017 gece yarısı 01.15 saati civarında yapılan katliamla yeni yılın ilk gününe uyandık.

“MEL’UN”ların var olduğu dünyamızda, “MEL’ANET” eksik olmaz.

Bu gidişle “MEL’UN”ları “LA’NET”lemelerimiz de bitmeyecek.

Her kim olursa olsun, hangi milletten olursa olsun, ister sivil veya resmi olsun;
insanca,  hoşça vakit geçirmek ve yeni bir yıla girmenin arzusuyla, şevki ve heyecanıyla
bir arada bulunan insanlara  silah doğrultmak, caniliğin ta kendisidir.

HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ
BÜTÜN NEFRETİMLE, ÖFKEMLE, TİKSİNTİMLE LANETLİYORUM.


* 24’ü yabancı, 11’i Türk, 4’ünün uyruğu belirlenmeye çalışılan
39 MEVTA (ÖLÜ) - 4’Ü AĞIR 65 YARALI


Ölenlere rahmet,
Yakınlarına baş sağlığı,
Milletimize geçmiş olsun diyorum.


Artık tek dileğim var,
Terörü kimler ve hangi güçler destekliyorsa
İnşallah terör onları da en ağır şekilde vurur.


TERÖRLE BİR YERE VARILAMAYACAĞI BİLİNMELİ
ve
BİLİNMELİ Kİ, TERÖR MUTLAKA YOK EDİLECEKTİR…


Altay Tigin
01. 01. 2017 Pazar

 7 
 : Ocak 01, 2017, 09:14:03 ÖS 
Başlatan Akhenaton - Son İleti Gönderen: dudu deniz
dudu deniz ve meryem isimlerbi hesaplayabilir misinz? simdiden tesekkurler.

 8 
 : Aralık 31, 2016, 08:15:42 ÖS 
Başlatan Altaytigin - Son İleti Gönderen: Altaytigin


EY İNSAN KILIĞINA BÜRÜNMÜŞ ZEBANİLER!...

EY SURETİ İNSAN, RUHU SATILIK, İRADESİ KÖLE KUKLALAR!..

EY HAİNLİKTE BAŞI ÇEKEN MAHLUKLAR!..

EY İNSANLARI EVSİZ, YURTSUZ;
ANASIZ, BABASIZ; PARASIZ, PULSUZ KOYAN ZALİMLER

EY ÇIKARCI, BENCİL, ADİ, HAYSİYETSİZ UMUT AVCILARI!..

EY 15 TEMMUZ DARBECİ HAİNLERİ!..

2016 YILINDA DÜNYAMIZA ÖLÜM EKTİNİZ!.

2017 YILINDA BİÇİLEN SİZ OLURSUNUZ İNŞALLAH!..


*
2017 YILI
İNŞALLAH HUZUR GETİRİR, SEVİNÇLERİMİZİ ARTIRIR.
İNSANCA YAŞAMA VE PAYLAŞMA İRADEMİZİ VE RUHUMUZU GÜÇLENDİRİR.
KALPLERİMİZİ SEVGİYLE, VİCDANLARIMIZI İNSAFLA DOLDURUR İNŞALLAH.

İNSAN OLANLARIN YENİ YILLARINI
EN İÇTEN DİLEKLERİMLE
YÜREKTEN KUTLUYORUM.

SEVGİ VE SAYGI RÜZGÂRLARI ESENLİĞİNİZ OLSUN.

Altay Tigin
31 Aralık 2016


 9 
 : Aralık 28, 2016, 11:55:14 ÖS 
Başlatan Free - Son İleti Gönderen: Free
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=-NJjDOJCnjc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=-NJjDOJCnjc</a>

Sen aşk ile kutsanan güzel kadın
Ne güzel şey varlığın
Dilime duadır adın
Olduğun yer gönlümün mabedidir
Sanadır kalbimdeki her atım

Sen ömrüme yazılan güzel kadın
Ne güzel şey varlığın

Ne güzel....

selamlar...

 10 
 : Aralık 28, 2016, 03:31:28 ÖS 
Başlatan Free - Son İleti Gönderen: Free


Seninle olmak ne güzel

Güne seninle başlamak
Her sabah yanımda uyanmak
Sana dokunmak ilk sana sarılmak
Ne güzel...

Birlikte sohbet etmek
Neşeyle kahvaltı etmek
El sallayıp gülümsemenle işe gitmek
Ne güzel...

Hasretle akşamı beklemek
Koşarak eve gelmek
Aşk kokulu yarimin yüzünü görmek
Ne güzel...

Ömrümü sana adamak
Sonsuza dek yanında olmak
Sevdayı biz olup evlilikle noktalamak
Ne güzel...


Free

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10