Gizliilimler.Org

Gizli dünyaların kapısını aralamaya hazır mısın?

Batık Kıta: Mu Uygarlığı

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin

Haberler:

Sayfa: [1]
*GönderenKonu:

Batık Kıta: Mu Uygarlığı

(Okunma sayısı 1227 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.


Çevrimdışı Akhenaton
Admin
Özel Onur Üyesi
*

Kazandığı madalyalar:
***************
Ruh Hali: Hasta
Rep Puanı: 0
Üye No: 1
Açtığı Konuları Göster
İletilerini Göster
Cinsiyet:
Nerden: Paralel Evren
İleti: 4306
  • Profili Görüntüle

Batık Kıta: Mu Uygarlığı

« : Haziran 03, 2012, 03:28:39 ÖÖ »
Batık Kıta: Mu Uygarlığı (Mu Civilization)

Çağlardır tüm ezoterik doktrinler, Pasifik'te batmış olan kayıp bir kıtadan söz eder. Bu kıta, teozoflar için "Lemurya", James Churchward için "Mu" adını alır. Ezoterizm, ünlü Aden Bahçesi'nin Öfrat Vadisi'nde değil, “İnsan'ın Ana Vatanı" olarak kabul edilen Mu'da olduğunu iddia eder. Günümüzde yapılan pek çok araştırma ki, bunlardan birini de Atatürk yaptırmıştır; Yunan, Kalde, Babil, Pers, Hitit, Sümer, Mısır, Hint Uygarlıkları'nın Mu kökenli olduğunu işaret etmektedir.

Batık Mu Kıtası ve adına Güneş İmparatorluğu da denilen ve izlerine tarih içindeki pek çok uygarlıkta rastlanan, Mu uygarlığı hakkındaki bilgilerin çok büyük bir bölümü, 19. yüzyılda yaşamış olan İngiliz araştırmacı James Churchward'ın incelemeleriyle gün yüzüne çıkmıştır.

İngiliz silahlı kuvvetlerinde albay olan Churchward, 1880'li yıllarda Hindistan ve Tibet'te görevle bulunduğu sıralarda bu kıta hakkındaki ilk bilgileri edinmiş, emekliliğinden sonra da Orta Amerika'da araştırmalarını tamamlayarak batık uygarlık Muyla ilgili olarak 5 eser yazmıştır.Churcward'ın kaynakları, Batı Tibet'te bir mabette, bu tapınağın başrahibi tarafından kendisine verilen "Naacal Tabletleri"yle, Amerikalı Jeolog William Niven'in 1921-23 yılları arasında Meksika'da ortaya çıkardığı tabletler olmuştur.

Bilim dünyası, gerek Churchward'ın ortaya çıkardığı Mu uygarlığının, gerekse bir diğer batık kıta olan Atlantis'in varlıklarını kuşkuyla karşılamaktadır. Fakat yine bilim dünyası, bu 2 kıtanın battığı öne sürülen tarih olan 12 1000 yıl önce dünyada büyük bir jeolojik olayın yaşandığını onaylamaktadır. Kaldı ki, dünyanın hemen her yerindeki eski öğretilerin, çeşitli kavimlerin ve milletlerin sel efsaneleri de, büyük bir felaketin yaşandığını doğrulamaktadır.

Bilim dünyası ister kabul etsin, ister etmesin, Mısır, Maya kalıntıları, Paskalya adası uygarlığı gibi bugün nasıl ortaya çıktıkları açıklanamayan birçok eser ve kalıntı da, Mu ve Atlantis batık kıta uygarlıklarının varlıklarıyla açıklığa kavuşabilmektedir.

KAYNAK BELİRTİLMELİ

facebookta paylaş

Kayıtlı

Facebook / Twitter / Paltalk: Akhenaton41 / Paltalk Odası: Edep Sahiplerine Munhasir Oda

Sayfa: [1]