Gizliilimler.tr.gg

Gizli dünyaların kapısını aralamaya hazır mısın?

Korkunç Tesadüf: 11 Eylül Saldırıları ve Q3NNY Kodu

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin

Sayfa: [1]
*GönderenKonu:

(Okunma sayısı 2671 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akhenaton
Admin
Özel Onur Üyesi
*

Kazandığı madalyalar:
Ruh Hali: Hasta
Rep Puanı: 0
Üye No: 1
Açtığı Konuları Göster
İletilerini Göster
  • Profili Görüntüle

Şimdi; Microsoft Word'u açın,

Q33NY yazın (11 Eylül 2001'de Dünya Ticaret Merkezi Kuleleri'ne ilk çarpan, New York tarifeli uçağın uçuş kodu)

mouse la Q33NY yi işaretleyin

Microsoft Word'de yazı boyutunu 72'ye getirin ki gözlerinize inanın.

Yazı tipini en alt sıralardaki wingdings e getirin.

Bu testi Microsoft Word programının 95 versiyonunda da yapabilirsiniz. Sonuç değişmeyecek...

Gerçekten ilginç..

facebookta paylaş

Facebook / Twitter / Paltalk: Akhenaton41 / Paltalk Odası: Edep Sahiplerine Munhasir Oda

Çevrimdışı @Bircan
Süper Moderatör
Özel Onur Üyesi
*

Kazandığı madalyalar:
Ruh Hali: Huzurlu
Rep Puanı: 430
Üye No: 762
Açtığı Konuları Göster
İletilerini Göster
♥Kaderini kabullenirsen, rehberin olur...♥

• Profili Görüntüle

Ynt: Korkunç Tesadüf: 11 Eylül Saldırıları ve Q3NNY Kodu

« Yanıtla #1 : Kasım 20, 2013, 11:36:18 ÖÖ »
Tesadüfler olduğu kadar, hiçbir şeyin tesadüf olmadığına da inananlardanım...

Gerçekten ilginç...

♥'Hiç kimse sizin yazdığınız bir şeyi, düşündüğünüz gibi okumaz.'♥

aysegul
Ziyaretçi

« Yanıtla #2 : Kasım 20, 2013, 11:49:48 ÖÖ »
tesadüflere hic inanmam... birşeyin olması gerektiği için olduğunu düşünürüm...
burada ki konuda da belliki biri bir takım sırları kendini açığa çıkarmadan ifşa etmek istemiş... eh, artık çoğu olayın arkasından sürekli karşımıza çıkan bu bilindik işaret bu zamanın deccalini temsil ediyor gibi...
 Amerika'nın kendi yapımı dizilerde filmlerde bile, gizli dönen oyunların ic yüzü gösterilir... 
Ki bu 11 Eylül olaylarıyla ilgili kendi kafaları da epey bir karışık olduğunun da bir göstergesidir. Sürekli değişen komplo teorileriyle somut bir cevap aramaya çalışırlar... peki bir ülke dünyada ki çıkarlarını gözetmek için kendi halkına saldırı düzenler mi; eh, bu dünyada olmaz, olmaz dediğin ne varsa olur ve ihtimal dahilindedir...

Çevrimdışı Altaytigin
Süper Moderatör
Özel Onur Üyesi
*

Kazandığı madalyalar:
Ruh Hali: Huzurlu
Rep Puanı: 137
Üye No: 793
Açtığı Konuları Göster
İletilerini Göster
Akhepedia Üyesi

• Profili Görüntüle

« Yanıtla #3 : Kasım 20, 2013, 01:16:41 ÖS »
SAVAŞ AY’DAN SAZAN YAZI
Yurtsan Atakan (Hürriyet)

Alıntı: İddiaya göre Q33NY, 11 Eylül’de New York’taki İkiz Kuleler’e çarpan uçaklardan birinin uçuş koduymuş.

Aklı başında birinin aklına gelen ilk soru Savaş Ay’ın da aklına geliyor.
Q33NY’nin bu uçaklardan birinin uçuş kodu olduğu ne malum?

Soru doğru ama Savaş Ay’ın cevap bulma yöntemi Q33NY’yi Windings karakterine çevirince alınan sonuçtan daha da ilginç bir sonuç veriyor.
“Cevap arama makinelerinde” diyor Savaş Ay, ‘Yazın bu kodu, yanına 11 September (Eylül) ekleyin, görün bakalım olay gününü anlatan tüm haberlerde uçağın kodu bu mu değil mi?’

Ama gelin görün ki, Savaş Ay’ın yöntemini kullanınca, karşınıza gelecek listede konuyla ilgili haberlerden çok, büyük bir çoğunlukla iddianın yanlışlığını kanıtlayan kaynaklar sıralanıyor.

Savaş Ay, ‘Belki de olayın çok basit ve makul bir yanıtı var’ demiş. Evet doğru, olayın çok basit bir yanıtı var. Q33NY kodlu bir uçuş ne o gün oldu, ne de başka herhangi bir zaman.
Uçuş kodları iki harfi takip eden üç ya da dört rakamdan oluşur. 11 Eylül’ün faili uçakların uçuş kodları da Q33NY değil, AA11, AA77, UA93 ve UA175.

Savaş Ay yazmamış ama ben ekleyeyim, asılsız iddianın bir başka versiyonunda Q33NY’nin uçuş kodu değil de, uçağın kimlik kodu olduğu iddia ediliyordu. Ancak bu iddia da saçma çünkü ABD’deki tüm sivil uçakların kimlik kodu istisnasız ‘N’ harfi ile başlıyor.

Olmaz demek mümkün mü?
Ben de bu soruyu kendime sordum.
Böyle bir yazıyı ve Word'deki diğer yazı karakterlerini denedikten sonra, gerçekten de herkese açık bir yazının değişik sembollerle (değişik şekilleri ihtiva eden yazı biçimleri) okunmaz hale getirilmesinin mümkün olduğunu gördüm. Yani yazılan bir yazıyı şifrelenmiş şekle dönüştürmek de diyebiliriz. Ben kendi adımı değişik şekillerde denedim. 72 boyuta bile gerek kalmadan yazıyı mausla işaretleyip yazı karakterini şekilli yazılardan birine dönüştürdüğünüzde sembolik (şekilli) yazı görünüyor.

Herkes tarafından bilinen ve kullanılan bu tür karakter yazılar, bence böylesi korkunç ve çok büyük bir olay için şifre niteliği taşıyor olamaz.

Aslında şunu da düşünmüyor değilim. En zor şifreler, hiç kimsenin aklına gelmeyecek en basit şifrelerdir. Dahiler yahut bu işin uzmanı olan kişiler hep zor olana odaklanırlar ve zoru çözmek üzere programlarlar kendilerini. Onun için basiti düşünmezler. Basit akıllarının köşesinden bile geçmez.

Amerikanın "hayalet uçaklarını ("stealth)" yanlış hatırlamıyorsam, Bosna'da çok ilkel Rus radarları yakalamıştı. Bu muhtemeldir. Çünkü modern ve gelişmiş radarlara ayarlanmış görünmezlik üzerine yapılmış olan bir uçağı veya nesneyi eski teknolojilerin görmesi normaldir.

Acaba bu simgeler de bir haberleşme şifresi olabilir mi?

Olması için "uçak ve uçuş kodlarının" da kesinlikle bilinmesi veya açıklanması yahut doğrulanması şart.

Güzelinden ve mantıklısından bir "komplo teorisi" olmalı...

Altay Tigin

Nice dostlar gördük, içten gülen, güldüren
Nice dostlar gördük, dıştan gülen, öldüren…

aysegul
Ziyaretçi

« Yanıtla #4 : Kasım 20, 2013, 01:46:08 ÖS »
eee ne derler? bir şeyi saklamak istiyorsan onu göz önüne koyacaksın...

Valla ben türlü komplo filmleri ve dizileri izledim, kitaplar okudum, şimdi aklıma gelense; acaba bu bilgi doğruydu da, kamufle etmek ve inandırıclığını yitirmek için başka bir komplo teorisi olarak bu sizin dediklerinizi mi ortaya sürdüler... olamaz mı, gayet olabilir...

Sayfa: [1]