Gizliilimler.Org

Gizli dünyaların kapısını aralamaya hazır mısın?

İlluminati

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin

Haberler:

Sayfa: [1]
*GönderenKonu:

İlluminati

(Okunma sayısı 9828 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.


Çevrimdışı Akhenaton
Admin
Özel Onur Üyesi
*

Kazandığı madalyalar:
***************
Ruh Hali: Hasta
Rep Puanı: 0
Üye No: 1
Açtığı Konuları Göster
İletilerini Göster
Cinsiyet:
Nerden: Paralel Evren
İleti: 4306
  • Profili Görüntüle

İlluminati

« : Haziran 03, 2012, 05:51:50 ÖS »


İlluminati

İlluminati'nin güç şebekesi, dünyanın en güçlü kişilerinden, yatırımcılarından, şirket başkanlarından ve siyâsîlerden oluşuyor. "İç çember" denilen en tepedeki 10 kişiye bağlı 300 kişiyse onların alt kadrosunda yer alıyor ve talimatlarını yerine getiriyorlar. 10 kişilik "bilge adamlar" grubunda Fransa'dan, üç, Amerika'dan iki, Kanada, Avusturya, İngiltere, İspanya ve Güney Afrika'dan birer üye bulunuyor. Yazar, burada Fransa'nın 3 üyelikle ilk sırada yer almasının yanıltıcı olduğunu, Kanada'nın bir üyesinin de Amerika'nın 3. adamını tamamladığını belirtiyor.Hedef tek dünya devleti kurmak

"İç çember" üyelerinin ortak özelliği Dış İlişkiler Konseyi, Bilderberg, Trilateral Komisyon, Mahson Tarikatı, Kafatası ve Kemir Tarikatı, Aspen Enstitüsü, Malta Şövalyeleri, Opus Dei, Roma Kulübü, Bohemian Grove, Dünya Ekonomik Forumu, Dünya Federalleri üyesi olmaları. İlluminati Komplosu'nun hedefi, başkenti Kudüs olan bir dünya devleti kurmak.

İlluminati nasıl çalışıyor?

Yılda bir kez biraraya gelen İlluminati üyeleri, hedefledikleri dünya devletini kurmak için planlar yapıyorlar. Bu planların içinde çeşitli ülkelerde ekonomik krizler çıkararak, ülkeleri sömürmek, savaşlar çıkarmak, "Daha Fazla Savaş" ilkeleri gereği savaşların sürekliliğini sağlamak, çeşitli hastalıklar icat etmek, (AIDS ve HIV'in Amerika'daki askeri araştırma laboratuarlarından dünyaya yayıldığı iddia ediliyor.) nüfus azaltıcı çalışmalar yapmak, etnik temizliği desteklemek ve 11 Eylül örneğinde olduğu gibi terör yaratarak, "anti-terör yasaları" çıkarmak.. İlluminati'nin ilkelerinden en önemlisi "Kaostan kaynaklanan düzen". İlluminati, kendi düzenini çıkarmak için sürekli kaos yaratmak zorunda.

Başını, yüzyıllar boyunca küresel tefecilikle geçinen ve bu yolla trilyon $ mertebesinde bir servete erişen Rothschild ailesinin çektiği (ki bu öyle böyle bir aile değildir, herkesin Amerika Merkez Bankası sandığı Federal Rezerve Bank dahi bu aileye aittir ve 1. ve 2. Dünya Savaşlarında ülkelere borç vermişlerdir.) bir grup ultra zengin insanın; dünyada tek bir yönetim yapılanmasını, tek bir para birimini, tek bir kanunu, tek bir dinî öngören ve bu uğurda çalışan örgütü başa getirmektir.. Çok çetrefilli bir yapılanması vardır ve toplum mühendisliği konusunda gerçekten 'aşmış' bir örgüttür.

Amerikan doları üzerindeki piramit ve gözden oluşan tasvir aynı zamanda bu örgütü temsil eder. Zaten Amerikan dolarını da Rothschild ailesinin sahibi olduğu Federal Rezerve Bank basmakta ve faiz karşılığı (evet yanlış okumadınız) Amerikan hükümeti hazinesine vermektedir. Ne garip bir tesadüftür ki, gerçek bir Merkez Bankası kurmayı önererek bu bankayı by-pass etmeye kalkan John F. Kennedy suikasta kurban gitmiş ve 5 ay sonra durum eskiye döndürülmüştür. Dünyanın olay adamı, ünlü spekülatör George Soros un aslında perdenin arkasındaki bu amcaların maymunu olduğu rivayetleri vardır. (İnceleyiniz: JP Morgan Bank)

Yine çok ilginç bir iddiadır ki: Milletimizin belini büken 2001 krizi bu örgütün İstanbul Borsasındaki milyarlarca dolarını yurtdışına çekmesiyle patlak vermiştir.

Yeni araştırmacıların, İlluminati şebekesinin ilk bölümlerinden biri olarak keşfettiği kısmı da, Yuvarlak Masa isimli İngiliz-asıllı gizli örgüte bağlanan organizasyonlar grubudur. Bu grup, Bilderberg Grubu, Kraliyet Uluslararası İlişkiler Kuruluşu, Dış İlişkiler Konseyi, Üçlü Komisyon, ve Roma Kulübü isimli organizasyonlardan oluşmaktadır. Bu şebeke, İlluminati'yi en güçlü şekilde ifade edebilecek olan şebeke değildir. İlluminati ağı içerisinde birçok seçkin grup vardır, fakat bu «Yuvarlak Masa» organizasyonları, İlluminati Planı'nın gündelik politik, ekonomik, iş dünyası, ordu (özellikle NATO), eğitim ve diğer tüm alanlardaki beyin yıkamalarında anahtar rolü oynamaktadır.

Yuvarlak Masa, 19. yüzyılın son zamanlarında Londra'da (İlluminati'nin faal merkezi) yaratılmıştı. İlk resmi lideri, Güney Amerika'yı acımasızca idare etmiş olan ve bu toprakları siyah insanların elinden alan, Cecil Rhodes'ti. Teoriye göre, şu anda siyah insanlar Afrika'daki politik kontrolü ellerinde bulundurmalarına rağmen, esas kararlar, hâlâ daha, siyah başkan ve lider kuklaları aracılığıyla Avrupalı ve Amerikalı seçkinler tarafından verilmektedir. «Bağımsızlık» bir hayaldir. Rhodes, bir kabileyi diğer kabileye karşı oynatmıştı ta ki tümü birbirlerini savaşta yok edene ve böylece Rhodes ve İngiliz'in yönetimi devralmasını sağlayana dek. Bu, hâlâ daha, günümüzde Afrika'da sürmekte olan çatışmalarda aynen olmaktadır!

Rhodes, Yuvarlak Masa'nın amacının İngiltere tarafından (İngiltere merkezli İlluminati tarafından) kontrol edilen bir Dünya Hükümeti kurmak olduğunu söylemişti. 1902'de öldüğünde, parasını, kendi vasiyeti üzerine, «Rhodes Bursları» parasal kaynağını oluşturmaya bırakmıştı. «Rhodes Bursları», dış ülkelerden gelen öğrencilerin Oxford Üniversitesi'nde -İlluminati'nin «eğitimsel» beyin-yıkama merkezinde- eğitim görebilmeleri için onların masraflarını karşılayan bir programdır. Ülkelerine dönüp de politika, ekonomi ve medya gücünü elinde tutan konumlara yerleşen «Rhodes Mezunları» ile diğer genel öğrenci nüfusu arasında dağlar kadar fark vardır. Onlar, İlluminati temsilcileri olarak görev yaparlar. Bugün, dünyadaki en meşhur Rhodes Mezunu, eski Amerika Başkanı Bill Clinton'dur. Fakat, Rhodes Yuvarlak Masa'nın resmi öncüsü olmasına rağmen, esas sermayeyi sağlayan ve kontrol edenler, birçok küresel komplonun merkezinde yer almış olan bankacılık hânedânı Rothschild Ailesiydi. Bu Yahudi-karşıtı bir işaret değildir çünkü Rothschildlar Yahudi olduklarını iddia etmektedirler. Yahudi insanları herkesten fazla sömüren ve onların beynini yıkayan da Rothschildlar'dan başkası değildir!

Birinci Dünya Savaşı öncesi ve sırasında, Yuvarlak Masa'nın Amerika ve İngiltere'deki gizli seçkinleri, kendi hükümetlerinin savaş konseylerindeki başrole sahip kişilerdi.. Belgelerle de ispatlanabileceği gibi, bu kişiler küresel çatışmaya yol açacak olayları yaratmak için beraber çalışmışlardı. Problemi-yarat-sonra-çözümü-sun teknikleri sayesinde, küresel statükoyu bu savaşla yok etmek ve böylece dünyayı, savaş bittikten sonra, kendi Planlarının öngördüğü imaja göre yeniden çizme şansını yakalamak istiyorlardı. Ve bunu da aynen yaptılar. Savaştan sonra, dünyadaki güç, savaştan öncesine göre, daha da az birkaç kişinin eline verilmiş ve indirgenmişti, ve bunu yine kendilerinin yarattığı 2. Dünya Savaşıyla de daha öteye götürüp geliştirdiler. Bu durum, bugüne dek sürdü, ve aslında, her geçen dakika daha da hız kazanmaktadır.

1919'da, Paris yakınlarında, Versailles Barış Konferansı'nda biraraya gelen Amerika ve İngiltere'den Yuvarlak Masa'nın seçkinleri, Alfred Milner, Edward Mandel House, ve Bernard Baruch gibi şahıslar, kendi ülkelerini temsîlen toplantılara atandılar ve aslında kendilerinin yarattığı savaşın sonucu olarak, dünyanın nasıl değişeceğini karar vermeye başladılar. Almanya'yı ödenilmesi imkansız tazminatlara tabi tuttular, ve böylece savaş-öncesi Weimar Cumhuriyeti'nin, inanılmaz bir ekonomik çöküntü arasında, kalıp yıkılmasını garanti altına aldılar. Tüm bunların getirdiği sonuç ise «gayet rastlantısal» olarak Hitler'in gücü eline geçirmesi oldu.

Ayrıca, İlluminati'nin Yuvarlak Masa üyeleri, Paris'te Hotel Majestic'teyken, Bilderberg(Bil) -Dış İlişkiler Konseyi(DİK) -Kraliyet Uluslararası İlişkiler Kuruluşu(KUİK) -Üçlü Komisyon(ÜK) şebekesini oluşturma işlemlerine başladılar. Buna ek olarak, Versailles'ta karar verdiler ki Filistin'de bir Yahudi anavatanının yaratılmasını destekleyeceklerdi.Bu üyelerin her biri ya Rothschild soyundan gelmekteydi ya da onlar tarafından kontrol edilmekteydi.

Versailles Barış Konferansı'ndaki, Amerikan Başkanı Woodrow Wilson, Rothschild klonları ve Amerika Yuvarlak Masa öncüleri Colonel House ve Bernard Baruch tarafından «önerilmişti»; İngiltere Başbakanı Lloyd George, Rothschild çalışanı ve Yuvarlak Masa lideri Alfred Milner ve Rothschild hânedânının kurucusu Mayer Amschel Rothschild'ın torunu Sir Phillip Sassoon tarafından «önerilmişti»; Fransız lider Georges Clemenceau, gerçek ismi Jeroboam Rothschild olan kendi İçişleri Bakanı Georges Mandel tarafından «önerilmişti».

Hotel Majestic'teki gizli toplantılarının sonucu olarak, Kraliyet Uluslararası İlişkiler Kuruluşu Londra'da 1920 yılında, Dış İlişkiler Konseyi 1921'de, ve bunları takip eden Bilderberg Grubu (1954), Roma Kulübü (1968) ve Üçlü Komisyon (1973) kuruldu. Tüm bu organizasyonlar, Rothschild'lar, Rockefeller'ler ve İlluminati'nin daha yüksek güçlerine çalışan Henry Kissinger gibi önde gelen beyin-yıkayıcılar tarafından yönetildi ve edilmektedir.

Bu organizasyonların, üyeleri arasında küresel politika, iş dünyası, bankacılık, medya, «eğitim» ve diğer alanlardaki en yüksek mevkili insanlar bulunmaktadır. Bunlar, görünüşte bağlantısız ülkeler, politik partiler ve kuruluşlar aracılığı ile, halkların bilgisi dışında, ayni küresel siyasetleri, planlı bir şekilde düzenleyen kanallardır. Malta Şövalyeleri, Masonlar gibi diğer gizli örgütlerin yüksek konumları da, bu Yuvarlak Masa ağına bağlanır. İşte İlluminati hânedânlığı üyeleri;

Whitney Ailesi ( yerlesim 1635, Watertown, Massachusets),
Perkins Ailesi ( yerlesim 1631, Boston Mass.),
Stimson Ailesi (yerlesim 1635, Watertown, Mass.),
Taft Ailesi (y. 1679, Braintree, Mass),
Wasdworth Ailesi (y. 1632, Newtown, Mass.),
Gilman Ailesi (y. 1638, Hingham, Mass.)
Payne Ailesi (Standard Petrolün sahibi),
Davison Ailesi (J. P. Morgan ve sirketinin sahibi, her iki dünya savasinda da etkili olmuslar ve büyük paralar kazanmislardir),
Pillsburr Ailesi (Un ticareti),
Sloane Ailesi (Ticaret ve parekende satisiin dev ismi),
Weyerhauser Ailesi (Kereste ve orman ürünleri tröstü),
Harriman Ailesi (Demiryolu Krallari),
Rockefeller Ailesi (Standard petrol, Chase Manhatten Bank ve binlerce sirketin sahibi CFR, Trilateral Komisyon ve Bilderbergin basindaki aile),
Lord Ailesi (y. 1635, Cambridge, Mass.),
Bundy Ailesi (y. 1635, Boston, Mass.),
Phelps Ailesi (y. 1630 Dorchester, Mass.),

Bush aileleri (Baba Bush CIA ve Amerika baskani, ogul Bush bu örgütlerin bir entrikasiyla Amerika baskanligina getirildi, her ikisi de SBS üyesi).

SBS toplumdaki hemen her yapıya girmistir. Bunlarin içinde Beyaz Saray, Yüce Divan, Medya, İs ve Endüstri, Federal Banka sistemi, Kanun yapici kurullar, Mahkemeler vb vardir. SBS'nin temel ideolojisi Anglo Sakson ve Protestan beyazlarin dünyadaki hakimiyetini sağlamaktir, ideolojisi oldukça fasistir ve her iki dünya savasinda da bu cemiyet çok önemli roller oynamistir. Bohemian Grove ve CFR ile birlikte Skulls and Bones Society Yeni Dünya Düzeni'nin yaraticisidir.

NOT: bu hânedânlığın üyelerinin sayıları 10 ya da 13 ya da 15'tir; ama kesin bir sayı söylenememektedir

1- Hükümetleri ve diğer resmi görevlerdeki insanları kontrol altına almak için para ve zaten büyük bir eğilim arzeden seks ticareti kullanılacak.

2- Illuminati bu amaca yönelik Dünya'nın her yerinde başarılı ve üstün yetenekli öğrenciler yetiştirmek için kolej ve üniversiteler açacak.

3- Teşkilat içinde başarılı isimler hükümetlere, dinî ve mali kurumlar içine yerleştirilecek ve ajan olarak kullanılacak.

4- Son derece etkili medya kurumları kuracak ve sorunların çözümleri için tüm Dünya'da tek bir devletin gerekliliğine ikna edecek.

5- Bu noktada son aşamaya gelinecek, her türlü silah ve asker kullanılarak, tüm ulusal devletlere meydan okunacak ve halklar sadece Illuminati tarafından kontrol edilen bir iktidarın denetimine girene dek savaşılacak. (Masonların teşkilatına ihtiyaç vardı. En etkili isimleriyle temasa geçilecek ve localarında yer açılacak.)

6- Katolik mezhep içine sızılacak ve yok edilecek.

(Çünkü Papa'nın etki alanında en az 1 milyar var, Dünya'da onun kadar etkili kimse yok.)

(Vatikan'a KGB ajanlarıyla sızıldı ve bazı kardinallere önce yardımcılarını şantaj yoluyla kafesleyip ulaşıldı ve Papa süikastlerinin üstünü örttürecek kadar kullanıldılar. Kiminiyse Venedik'ten şaibeli yolla alınan Vatikan Bankası yoluyla.)

(Bu arada Sovyetler Birliği'yi ve KGB'yi başından beri kukla gibi kullanan yine Illuminati'ydi. Yani "Soğuk Savaş" tam bir tavşana kaç, tazıya tut tiyatrosuydu.)

(KGB siyâsî, kültürel, mali, dinî konularda istihbarat sağlarken, onun alt birimi GRU bu amaçlar için Askerî istihbaratta uzmanlaşmıştı. GRU'da herkes kitle imha silahları konusunda uzmandı ve günü geldiğinde herkes elinde bir çantayla bir nükleer bomba olacaktı. Onun da alt birimi Spetnas nokta operasyonları işine bakıyordu.)

(Aynı tarihlerde Amerika Başkanı olan Franklin Roosevelt 1932'de Doların üzerine Illuminati'nin sembolü meşhur tamamlanmamış piramidi koydurttu.)

Yuvarlak Masa Teorisi

Illuminati şebekesinin temel amacı bütün dünyayı tek merkezden yönetebilmek için eli her tarafa uzanabilen bir ağ oluşturmaktı. Fakat bunun gerçekleşmesi için birbirleriyle irtibatlı birtakım alt mekanizmaların oluşturulmasına ihtiyaç vardı. İşte bundan dolayı bir Yuvarlak Masa (The Round Table) teorisi geliştirildi. Bu teoriye göre şekillendirilecek organlar, üstlendikleri görevlere göre kendi aralarında bir irtibat ağı kuracak, bilgi alış verişinde bulunacak ve dünya ülkelerini yönlendirecek politikalar geliştireceklerdi. Yuvarlak Masa organlarının elemanları kendi ülkelerinde etkili kişiler olacaklardı.

Yuvarlak Masa teorisi ilk olarak 1877'de John D. Rockefeller, Cecil Rhodes, John P. Morgan, Andrew Carnegie ve Mayer A. Rothschild'dan oluşan beşli tarafından ortaya atılmıştır. Bunların hepsi de Illuminati şebekesinin üyeleriydi ve üçü yani Rockefeller, Morgan ve Rothshild yahudi kökenliydi.

Yuvarlak Masa ve Birinci Dünya Savaşı

Yuvarlak Masa'nın seçkin üyeleri, Birinci Dünya Savaşı öncesinde ülkelerindeki savaş komitelerinde önemli görevler üstlenmişlerdi. Bu kişiler siyaset sahnesinde, birbirlerine zıt ülkeleri temsil ediyor ama Yuvarlak Masa'da bir araya gelebiliyorlardı. Bu kişilerin savaşın şartlarını ve sebeplerini kendi elleriyle hazırladıkları, Birinci Dünya Savaşı'nın arkasında duran gerçeklerin altını kurcalama zahmetine katlanan araştırmacıların dikkatinden kaçmamıştır. Bu kişiler savaş esnasında da ülkelerinin savaş komitelerindeki üst görevlerini sürdürmüşlerdir.

Savaş sonrasında ortaya çıkan şartlar Illuminati şebekesinin hesap ve planlarına daha da uygundu. Savaşın ateşini yakan ve 4 yıl boyunca üzerine gaz döken Yuvarlak Masa üyeleri, 1919'da Fransa'nın başkenti Paris yakınlarında Versailles Barış Konferansı'nda bir araya gelmiş ve savaş sonrası şartlarda dünyaya nasıl şekil verebileceklerini tartışıyorlardı. Bu toplantıda bir araya gelen Alfred Milner, Edward Mandel ve Bernard Baruch, Yuvarlak Masa'nın seçkin üyeleriydi ve zaten kendilerinin çıkardığı savaşın ortaya çıkardığı şartları değerlendirme konusunda görüş alış verişinde bulunuyorlardı. Bunlardan Alfred Milner, Yuvarlak Masa'nın lideriydi. Konferansa katılanların birçoğu, daha önce sözünü ettiğimiz ünlü banka hânedânı Rothschild ailesinin fertleri tarafından önerilmişti. Bu ailenin yahudi azınlığa mensup olduğunu daha önce belirtmiştik.

Filistin topraklarında bir yahudi devletinin kurulmasıyla ilgili politikaların geliştirilmesinde karanlık gizli örgütlerin önemli rolü olmuştur. Versailles Barış Konferansı'nda alınan kararların arasında da Filistin'de bir yahudi devleti kurulması vardı....

İlluminati'nin Dereceleri

1. Çırak,
2. Kalfa,
3. Usta,
4. Gizli (Hafi) Usta,
5. Kamil Usta,
6. Sır katibi,
7. Nazır Hakim,
8. Bina Emini,
9. Dokuzlar Müntahibi,
10. Onbeşler müntahibi,
11. Onikiler müntahibi,
12. Usta Mimarlar,
13. Royal Architekt de Salodon,
14. Müntahibi Kamil,
15. Şark Şövalyesi,
16. Kudüs Prensi,
17. Şark ve Garp Şövalyesi, ,
18. Salib verdi Şövalyesi,
19. Alî (Yüce) İskoçyalı,
20. Mehafili Saygıdeğere Üstadı,
21. Prusya Şövalyesi,
22. Lübnan Prensi,
23. Sandık-i Esrar Reisi,
24. Tünç Yılan Şövalyesi,
25. İskoçyalı Papaz,
26. Tapınak Şövalyesi,
27. Güneş Şövalyesi,
28. Sent Andre İskoç Şövalyesi,
29. Kadüsen Şövalyesi,
30. Müfettişi Azam,
31. Sırrı Hafi Prensi,
32. HAKİM MÜFETTİŞ UMUMİ AZAMI.

Bu dereceleri kazanırken takip edilen zaman

1 : 2 Beş Ay
2: 3 Yedi Ay
3. 4 9 ay
1. 5 Üç ay
5 : 9 Üç Ay
9: 14 Beş Ay
14: 15 Üç Ay
15: 17 Üç Ay
17: 18 Yedi Ay
18: 22 Beş Ay
22: 27 Yedi Ay
27: 29 Beş Ay
29: 30 Yedi Ay
30: 31 5 Ay
31: 32 Yedi Ay ki,

Toplam 7 Sene (81 Ay).

Bir de derecelenmenin sıralamasına bakarsak; bu 33. derece arasında Türkiye'de sadece «15» derece olduğunu görürüz. Altıdan dokuza, dokuzdan ondört'e kadar derece yoktur, boş bırakılmıştır! Ondört, Ondokuz, Yirmi ve Yirmi bir yoktur. Yirmi ikiden Yirmi Yedinci'ye kadar yoktur. Yirmi sekiz, Yirmi dokuz yoktur.

İslâm ile Paralellik

«Sufî tarihçi İdris Şah, İlluminati (Nurlananlar, Aydınlananlar) adını, Kur'an'da yer alan ve ışıldayan bir yıldızdan söz eden bir sûreye kadar geriye götürür.» [1]

«İlluminati» terimi ilk kez 1492'de Menendez Pelayo isimli bir İspanyol yazar tarafından kullanılmıştır. Pelayo, bu terimden İspanya'da «Alumbrados» adıyla bilinen bir örgütü belirtemek için yararlanmıştır. «Alumbrados»ların, bilinmeyen bir kaynaktan gizli bilgiler elde ettikleri ve böylece üstün bir zekâ düzeyine ulaştıkları ileri sürülmüştür. Bu örgüt, 1623'te Engizisyonun fermanıyla mahkûm edilmiştir.

«Kimi yazarlar, onbirinci yüzyılda Joachim de Floris tarafından kurulan «Illuminated Ones» (Aydınlanmışlar) isimli bir örgütün Hıristiyanlığın yoksulluk ve eşitlik öğretisini yaymaya çabaladığını ileri sürerler.» [2]

«Onaltıncı yüzyılda Afganistan dağlarında, «Rûşenî» (aydınlık, parlaklık) adında pek güçlü bir gizli tarîkat doğdu.» [3]

«Bayezid Ensarî Pîr Rûşen» (1525-1580) Afganistan'da, «Vahdet-i Vücûd» (Varlık Birliği) felsefesini benimseyen Rûşenî tarikatını kurmuştur.» [4]

«Bayazıd Ansarî Pîr Roşan, gençliğinde ehl-i sünnet mezhebine sıkı bir surette bağlı olduğu halde, gittikçe vahdet-i vücûd mesleğine kayarak, nihayet Allah'tan başka hiçbir şeyin bulunmadığı ikrarına vardı ve şeriatın ahkâmına ehemmiyet vermez oldu. Kendisinin «Pîr-i Kâmil» olduğunu ilan ederek, gösterdiği yolda gidecek olanların necata ereceklerini söyledi.» [5]

«Tarîkatin tarihinde sözü edilen ilk kişi Afganistan'lı Bayezıd Ansarî'dir. Bayezıd'ın soyunun doğrudan, Muhammed'in Mekke'den hicretine yardım eden Ensarîler'den (yardımcılar) geldiği ileri sürülmektedir. Kendi savunusuna göre, ataları bu hizmetleri sayesinde, dinsel gizemleri ve İbrahim'in Kâbe'yi inşâ ettiği dönemden kalan ezoterik eğitimi edinme hakkına kavuşmuşlardır.»

«Kuzeybatı Pakistan'da bulunan Peşaver yakınlarında, Bayezıd küçük bir okul açarak, bildiği doğaüstü bilgileri özenle seçilen müritlerine aktarmaya başladı. Her aday, adına «halvet» (yalnızlık) denilen ve meditasyonla dolu bir deneme süresi geçiriyordu. Başarılı adaylar, bu sürenin sonunda, Yüce Varlık'tan yayılan «Aydınlığa» kavuşuyorlardı.»

«Tüccarlar ve askerlerşeyhlerinin geçimine, giderleri yüksek askeri ve siyâsî casusluk örgütüne cömertçe katkıda bulunuyorlardı. Bu başarılı dönemde, Bayezıd artık «genellikle inanılan tarzda bir ölümden sonrasının bulunmadığını, yaşam sona erince ne ceza ne de ödül olmayacağını, yalnızca dünya yaşamına hiç benzemeyen bir ruh durumuna girileceğini» vaaz etmeye başladı. Eğer, müritler ruhlarını tarîkate teslim ederlerse, dünyasal zevkleri tatmayı hep sürdürecekler, yiyip içip keyif süreceklerdi!»Tarîkat dışında hiçbir bağlılığa gerek yoktur. Gizli işaretimizle kendini tanıtamayan herkesi öldürmek hakkımızdır.»

«Afganistan'da Rûşenî tarikatının son dini-askeri liderinin ölümünden kırk yıl sonra, aynı isimde bir örgüt (İlluminati'ler) Ingolstadt Üniversitesinde kilise yasası profesörü olan Adam Weishaupt tarafından Almanya'da kuruldu. Tarihlerin yakınlığı ve öğretilerin benzerliği, Bavyera'lı İlluminati'leri Afganistan'dakilere bağlamaktadır.» [6]

Adam Weishaupt

«Gerçeğin baskılarına boyun eğip, kendini sınırlarına hapsetmektense, onsekizinci yüzyıl insanı hayaletlere sığınmayı yeğledi. Özlemlerini, sahtekârlar ve büyücülerin sunduğu mûcizelerle tatmin etmeye kalkıştı. Maddeden kaçarak, kendi varoluşunu inkâr etti!Tüm bir kültür yerle bir oldu.» [7]

«Adam Weishaupt, Jean Jacques Rousseau gibi radikal fransız filozoflarının düşünceleriyle Hıristiyan karşıtı Maniciler'in öğretilerini birleştirdi. Weisthaupt, tüm Avrupa'yı dolaşıp kendine müritler arayan Kolmer adında kökeni belirsiz bir tüccar tarafından 1771'de Mısır okültizmi alanında eğitildi.» [8]

«Parlak zekâ sahibi ve Cizvitlerce iktidarı ele geçirmek için gerekli komplo yöntemleri konusunda iyi eğitilmiş olan genç Weishaupt, dünyayı Roma'nın baskısından kurtacak bir örgüt kurmaya karar verdi. Bu örgüt, insanlığı Hermes'çi şehitlerin saf Hıristiyan imanına geri götürecekti. Weishaupt'un, yıllarca Mısır'da yaşamış ve Maniciliğin gizli sırlarını öğrenmiş olan Kolmer adında bir alman tüccar tarafından aydınlatıldığı bilinmektedir. 1771 Yılında, Weishaupt adına «İlluminati (Aydınlananlar)» dediği kendi «Perfectibilis (Yetkinler)» örgütünü 5 kişiyle oluşturdu. Kendilerini reformcu özgürlükçüler ve mutlak eşitliğin savaşçıları olarak nitelendiriyorlardı.» [9]

«Ingolstadt Universitesi profesörü Adam Weishaupt, karşılıklı yardımlaşma, öğütler ve felsefi tartışmalar sayesinde erdemleri ve ahlâkı yükseltecek, dünyanın düzelmesi için gereken temeli atacak ve kötülüğün egemenliğine engel olacak bir örgüt tasarladı. Bu amaçlar örgütün adından anlaşılıyordu: «Perfectibilis (Yetkinler)». Daha sonra bu adın yerine, tam karşılığı «entellektüel olarak esinlenmiş kişiler» olan «Illuminati» adı kullanılmaya başlandı. Pek az aerodinamik bilgisine sahip olmasına karşın uçmaya kalkışan ilk kişilerden biri olan Weishaupt'un karakterinde alçakgönüllülüğe hiç yer yoktu. Diğer birçok girişimciler gibi, Weishaupt da hareketine ilk itici gücü verebilmek için Masonluğun yardımına gerek duydu ve gençlik yıllarında Cizvitlere bağlı olmasına rağmen, 1777'de bir Mason locasına girmeyi başardı!Ancak, Illuminati hareketine pek yarar sağlamayan bu atılım, Masonluğu oldukça kötü etkiledi!»

«Weishaupt'un Baron Von Kniggeyle nasıl ilişki kurabildiği konusunda bilgimiz yok. Kuzey Almanya'da yaşayan bir soylu olan Von Knigge, 1773'te aydınlandıktan sonra Masonluğa pek ilgi göstermemişti!Weishaupt, 1780 yılında Marki de Costanzo'yu İlluminati örgütünü yaymak için kuzeye gönderdi. Belki de, Von Knigge örgüt ile ilk ilişkisini bu şekilde kurmuştur.»

«İlluminati projelerini öğrendikçe Von Knigge'nin hevesi artıyordu. Nihayet 1781'de Bavyera'ya gidip tüm bilgileri doğrudan öğrenmek için Weishaupt'un çağrısını kabul etti!Von Knigge, yalnızca tüm aydınlanma derecelerini tamamlamakla yetinmedi, aynı zamanda örgüte tutku ile bağlanarak yaygınlaşmasına çabaladı. Öde gelen masonlardan J. C. Bode'yi kendi yardımcısı olarak örgüte soktu. İlluminati'ler kısa zamanda pek popüler oldu ve Almanya'nın en iyi, ama bazan da en kötü kişilerini bünyesinde toplamaya başladı. Üye sayısı iki bine ulaştığında, örgüt Fransa, Belçika, Danimarka, Polonya, Macaristan ve İtalya'ya yayılmıştı.» [10]

«İlluminati, 1779'da, çoğu genç soylulardan ve din adamlarından oluşan 54 kişilik bir örgüttü ve 4 Bavyera kentinde kolları vardı. Ancak, Katolik Bavyera'da ütopik amaçlarına doğrudan ulaşma olanağını bulamayacağını anlayan Weishaupt, önceden kurulmuş bir örgütü, Masonluğu perde olarak kullanmaya karar verdi! Bundan sonra, Johann Bode adında bir masonun da yardımıyla örgüt hızla gelişti ve Güney Almanya ve Avusturya'dan sonra Fransa ve Kuzey İtalya'ya yayıldı. Goethe, Mozart, Schiller ve Herder gibi entellektüelleri saflarına çekti.» [11]

«İlluminati, gizliliğe aşırı önem veren bir örgüttü. Üyeleri ve toplantı yerlerini klâsik adlardan oluşan kodlarla belirlemişlerdi; örneğin, Weisthaupt'un kod adı Spartakus, Von Knigge'ninki Philo idi, Eleusis şifresi merkez olan Ingolstadt'ı, Mısır ise Avusturya'yı belirtmekteydi. Tarihler de bir tür şifrelemeyle belirleniyordu.» [12]

«Thomas Jefferson, İlluminati'leri gayretle savunuyor ve Weishaupt'u hevesli bir hayırsever olarak tanıtıyordu.» [13]

«Weishupt, devlet ve kilise baskısı altında yaşadığı için, hem saf ahlâkın ilkelerini, hem de iletişimde gizliliğin gereğini iyi biliyordu. Tüm bunlar onun düşüncelerine gizemli bir hava vermekteydi! Eğer Weishaupt burada olsaydı ve insanları daha akıllı ve erdemli kılma çabalarının egemen olduğu bu ortamda yazsaydı, amaçlarına ulaşmak için herhangi bir gizli düzene gerek duymayacaktı.» [14]

«Sonunda İlluminati'ler iç ve dış huzursuzluklarla kuşatıldılar. Weishaput, Von Knigge'nin hazırladığı ritüellerde yalnışlıklar buldu ve düzeltilmesini buyurdu. Bunun üzerine, canı sıkılan Von Knigge 1784'te örgütten istifa etti. Cizvitler başından beri örgütle mücadele ediyorlardı, neredeyse tüm din adamları İlluminati'lerin düşmanıydı ve öylesine yoğun bir çaba gösterdiler ki, Bavyera Elektörü 22 Haziran 1784 tarihli bir ferman ile örgütü kapattı. Üyelerin büyük kısmı tutuklandı ve Weishaupt dahil diğer bir kısmı da ülkeyi terk etmek zorunda kaldı!Aynı ferman 1785 Ağustos'unda da yinelendi! Yalnızca İlluminati örgütü değil, Masonluk da Bavyera'da böylelikle silindi ve bir daha asla eski durumlarına kavuşamadılar. 18. Yüz yılın sonunda, İlluminati'ler tümüyle yok olmuşlardı.» [15]

«1785 Yılında Bavyera'da İlluminati örgütünün kapatılması, etkileri New England'a kadar ulaşan, öylesine büyük bir velvele yarattı ki, George Washington kuşku içinde kalan Amerikalı masonlara teselli verme gereğini hissetti.»

«Gerçekten de İlluminati'ler, istemeden de olsa, çağdaş komplo kuramlarının doğması için bir fırsat yaratmış oldular. Toplum için oluşturdukları ileri sürülen tehlike aşırı abartıldı ve İlluminati'lere karşı bir yayın salgını başladı. Gizliliğe verdikleri önem, önemli kamu görevlilerini üye yapmak için gösterdikleri ısrarlı çabalar, bir kaç yüksek dereceli üyenin dışında gerçek toplumsal amaçlarını saklamaları İlluminatileri yalnızca Alman muhafazakârları için değil, tüm Avrupa kamuoyu gözünde umacı durumuna getirdi. Dört yıl sonra Fransız İhtilali başladığında, Bavyera'lı İlluminati'ler hakkındaki mitler, merkezinde Tampliyeler'in bulunduğu daha kapsamlı ve geniş bir komplo kuramına dönüştü.» [16]

«Günümüzde «komplo kuramı» adı verilen yaklaşım, İlluminatiler'i suçlayan ve pek uzun bir komplocular listesiyle bağlantıda olduklarını iddia eden makaleler, broşürler ve kitaplar dalgasının bir ürünüdür. İlluminatilere yöneltilen suçlamaların boyutu, aleyhlerinde yazılmış bir kitabın adından kolaylıkla anlaşılabilir: «Avrupa'nın Tüm Hükümetlerine ve Dinlerine Karşı Komplonun Kanıtları: Masonların, İlluminatiler'in ve Okuma Derneklerinin Toplantıları»! İlk olarak 1800'lerde çıkan bu kitap, 1967'de John Birch Yayınevi tarafından bir kez daha yayınlandı ve İlluminatiler bugün için de açık ve güncel bir tehlike olarak nitelendiler.»

Kaynaklar

[1] Robert Anton Wilson, "Cosmic Trigger".
[2] William T. Still, "New World Order".
[3] Arkon Daraul, "Secret Societies".
[4] Meydan Larousse.
[5] İslâm Ansiklopedisi.
[6] Arkon Daraul, a.g.e.
[7] A. Viatte, "Les Sources Occultes du Romantisme: Illuminisme-Theosophie".
[8] William T. Still, a.g.e.
[9] Peter Tompkins, "The Magic of the Obelisks".
[10] Henry Wilson Coil, "Coil's Masonic Encyclopedia".
[11] Peter Tompkins, a.g.e.
[12] Henry Wilson Coil, "Coil's Masonic Encyclopedia".
[13] William T. Still, a.g.e.
[14] Thomas Jefferson.
[15] Henry Wilson Coil, a.g.e.
[16] Peter Partner, "The Murdered Magicians".

facebookta paylaş

Kayıtlı

Facebook / Twitter / Paltalk: Akhenaton41 / Paltalk Odası: Edep Sahiplerine Munhasir Oda

Çevrimdışı ..Duru..
Yeni Üye
*

Rep Puanı: 0
Üye No: 1285
Açtığı Konuları Göster
İletilerini Göster
İleti: 1
  • Profili Görüntüle

iyiyim

« Yanıtla #1 : Nisan 30, 2014, 09:07:40 ÖS »
iyiyim illuminati için üzgünüm
Kayıtlı
Sayfa: [1]