Gizliilimler.tr.gg

Gizli dünyaların kapısını aralamaya hazır mısın?

Nükleer Silahlar ve Haarp Projesi

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin

Sayfa: [1]
*GönderenKonu:

Nükleer Silahlar ve Haarp Projesi

(Okunma sayısı 2916 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.


Çevrimiçi Akhenaton
Admin
Özel Onur Üyesi
*

Kazandığı madalyalar:
***************
Ruh Hali: Hasta
Rep Puanı: 0
Üye No: 1
Açtığı Konuları Göster
İletilerini Göster
Cinsiyet:
Nerden: Paralel Evren
İleti: 4301
  • Profili Görüntüle

Nükleer Silahlar ve Haarp Projesi

« : Haziran 04, 2012, 07:29:19 ÖS »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=VLTA8rmdzL4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=VLTA8rmdzL4</a>

Nükleer Silahlar ve HAARP Projesi
Nuclear Weapons and HAARP Project

HAARP: High Frequency Active Auroral Research Program


Dünyada çıkan 500 büyük savaşta %95'i Batı'nın kendi içinde yaptığı kanlı yarışmalarda milyonlarca insan ölmüştür. 2. Dünya Savaşı'nda 42.000.000 insan, 30 yıl süren mezhep savaşlarında Orta Avrupa nüfusunun üçte biri yok olmuştur. Irak'a karşı yapılmak istenen savaş, dikta rejimi ise; Irak gibi daha birçok ülke, dikta rejimiyle yönetilmektedir. Irak rejimi, çevre ülkeler için tehdit ise; uzmanlara göre Ortadoğu'nun göbeğinde İsrail, Amerika'dan sonra dünyanın 3. büyük gücüne sahip, dehşet verici boyutta nükleer, biyolojik ve kimyasal silah stokuna sahiptir. Irak'ta 12 yıldır süren ambargo nedeniyle 500.000 çocuk, ilaç sıkıntısı sonucu hayatını yitirmiştir. Hatta kimi kaynaklar göre bu rakam, 1.500.000'dir.

Saddam rejimi değiştirilmeli; ancak çaresiz, masum, savunmasız çocuk ve kadınlar büyük bir insanlık dramı yaşamamalıdır. Bu savaş; adil, haklı ve meşrû gerçeklere dayanmalıdır.

HAARP

1970’te imzalanan "Nükleer Silahların Yayılmasını Önleme Antlaşması", 2002 yılı sonu itibariyle 188 ülke tarafından onaylanmıştır. NPT'yi imzalayan devletlerden tahmin edilen nükleer silah sayıları; Amerika, 10.656; Rusya, 10.000; Çin, 400; Fransa, 350; İngiltere'yse 185'tir. NPT'yi imzalamayan Hindistan, 60; Pakistan, 24-48; Kuzey Kore, 1-2'dir. Uzmanlara göre en az 100 nükleer silah olmasına rağmen İsrail, kendilerinde böyle silahlar olmadığını iddia etmektedirler.

"21. yüzyılda uzaya egemen olan, dünyaya egemen olur." felsefesinden hareket eden dünya ülkeleri dünya jandarmalığına soyunan süper güçlerin silah teknolojilerini sattığı HAARP projesini uygulamaya konulduğu ve yeni silah sistemlerinin çevresel etkiler olabilecek teknolojilerin var olduğundan bahsedilmektedir. Hatta iklim silahı olarak kullanılabileceği depremler gibi nükleer patlamalara denk etkiler olabileceği söylenilmektedir. Buna rağmen Birleşmiş Milletler, ekolojik silahların kullanımını yasaklayan sözleşme olmasına rağmen, Rusya'nın biyolojik silahları üretip sattığını daha önce ortaya çıkarmıştır. Çernobil, çevre felaketi ve rehine krizinde kendi vatandaşına zehirli gaz kullanmıştır. Amerika Savunma Bakanlığı, "Strateji" konulu konferansta, elektromanyetik dalgaların kullanımıyla iklimleri değiştirebilen, depremler, volkanlar meydana getirebilen ekolojik silahlarla ilgilendiğinden söz edilmektedir.

Schematic Diagram of HAARP Concept

"HAARP Projesi"nin, 1 milyar kilowattan daha fazla enerjiyi Atmosferin üst katmanlarına yaymak için dizayn edilmiş güçlü bir verici inşâ ettiği söylenilmektedir. "HAARP projesi", İyonosfer'i ısıtarak uyduların mikro dalga vericilerini bozacak ve Dünya'nın büyük bir bölümünün üstünde haberleşme iletişiminin bozulmasına yol açacaktır. Sûnî olarak ısıtılmış olan geniş miktardaki Güneş ışığını rahatlıkla Dünya'nın seçilmiş bölümlerine odaklanması mümkün olabileceği varsayılıyor Amerika, hedeflerine ulaşmak için çeşitli yeni silahların geliştirildiği ileri teknolojiyle donanınmış son derece güçlü elektromanyetik sinyaller yayan mikro dalgayla elektronik tesisatları haberleşme sistemlerini etkisiz hale getirecek yeni askeri teknolojiye dayanan gizli tutulan silahların geliştirildiğinden bahsedilmektedir. Yıldırım silahı 2 farklı türden askeri birliklerin hareketi sırasında iklim değişikliğine yol açıcı özelliklere sahip yağmur bombası, yıldırım ses etkisi meydana getiren psikolojik etkileri olan elektro manyetik ses dalgaları yaymak için zihin kontrolüne yönelik psikolojik savaş hakim tepelere, mağaralara saklanan askerî birliklerin buralardan çıkmalarını sağladığı bu silahların kalıcı etkiye sahip olduğun söylenilmektedir. Ayrıca yeni strateji yer üstü ve yeraltı hedefleri vuracak güçlü nükleer toprak delici bombalar hedefleri oksijensiz bırakan geniş bir yüzeydeki oksijeni emerek insanların boğulmasına neden olan silahların geliştiğinden bahsedilmektedir. 21. Yüzyılda nükleer ölüm bir sırt çantasında dünyanın her yerinde dolaşmaya çıkmış bu mikro düzeye indirgenen makro tehdide karşı tüm insanın işbirliği içinde olması gerekir.

HAARP Pulse Analysis

"HAARP Projesi"nin hem çevresel etkileri, hem de bu teknolojinin kötü yönde kullanılması, büyük felaketlere yol açabilmektedir. Kitle imha silahları ve nükleer silahların tahrip boyutunu düşünmek bile ürperti vericidir. Çünkü atom bombası bulunması da fizikçilerin masum bir fikrinden doğmuştur; fakat neticesi ortadadır.

Sosyal hayatın temeli adalettir. Adalet ise; eşitlik ve denge esasına dayanır. Suçlar, bireyseldir. Dinimize göre her insan, doğuştan masumdur. Yüce kitabımızda haksız yere bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmüş kadar günah sayılmıştır. Bu ideal savaş ahlâkına göre; ’Gemide bulunan on kişiden dokuzu cani ise; bir masum insan için gemi batırılmaz’. Diktatörlere, zalimlere savaş olmalı fakat masum, savunmasız, çaresiz insanlara savaş asla olmamalıdır. Allah bu kainatı sevdiğinden dolayı yaratmıştır. Mevlana ve Yunus Emre gibi sevgi ve hoşgörü fedâîleri olmalıyız. Çünkü sevgi evrenin incisi, dünyanın amacı ve varlık nedenidir. Dünya'nın kana bulanan birçok bölgesi, "Birleşmiş Milletler" ve güçlü dünya devletlerinden yardım bekliyor. İnsanlık, daha fazla hukuk, barış, düzen ve insanlık istiyor. Yürekleri tatmin etmekten uzak, milyonları demokrasilerden soğutacak ve diktatörleri adeta kahraman yapacaktır.

Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi; ’Yurtta sulh, Cihan'da sulh’ ilkesine hep beraber sahip çıkmalıyız. Cihan'da sulh'un ne kadar gerekli ve önemli olduğunu 21. yüzyılın teknolojisinin tüm gezegeni yani evrenin incisi dünyamızın tek bir düğmeyle yok edecek silahların üretildiği artık biliniyor.

Einstein; "3.Dünya Savaşı'nı bilmem; fakat 4. Dünya Savaşı, okla, mızrakla yapılacak." demiştir. Kitle imha silahları ortada...[1]

Bu Konuyla İlgili İlginç Bir Köşe Yazısı

Amerika Başkanı, Amerika'nın Alaska'da kurulacak "Missile Defense" üssü için çalışmalara başlandığını açıkladı.

Neden Alaska sorusuna cevap ise HAARP çalışmaları Alaska'da bulunuyor HAARP’in amacı erken uyarı sistemleriyle belirlenen nükleer başlıklı silahları havada imha etmek. Bilindiği gibi, nükleer başlıklı silah havada da imha edilse imha edildiği bölgelerde etkisini gösterir. Eğer Irak, Amerika'ya nükleer başlıklı füze fırlatırsa; Amerika, hangi ülkenin hava sahasında füzeyi imha edeceği ve o ülkenin insanlarına ve Dünya'ya ne gibi cevap vereceği şu anda söz konusu değil. Benim anlamadığım; Amerika halkı, o kadar paranoyak ki evlerinde "Duck And Cover" egzersizleri bile yapıyorlar.

Bir ülke insanı, ülkesinin "süper power (süper güç)" olduğunu bağıra bağıra söyler ve hayatını bir korkak gibi sürdürürse; "süper power" olmak, demek ki bir işe yaramıyor. Amerika'ya her gün yeni gelen göçmenleri ben, şöyle tanımlıyorum: Bizim Yesilçam'ın ününü duyan saf Anadolu kızlarının artist olma hayalleriyle İstanbul'a gelip daha sonrada artistliğe ilk basamak olarak bir yönetmenin altına yatarak zengin olma hayalleri kurarak hayatlarını sürdürmeleri... Amerika'daysa Hindistan'dan, Pakistan'dan, Çin'den ve diğer "3. Dünya Ülkeleri"nden gelen göçmenler, burada ülkelerinden daha iyi yaşama hayalleriyle burada ilk önce bir firmada en düşük maaşlaysa başlıyorlar; fakat onlar için o maaş, çok tuhaf bir para. Kendi ülkelerinde saati 10 cente çalışan insan, burada saati 2 dolarla işe başladığında havalara uçuyor. Fakat bu zavallılar, o parayla 999 yıl bile çalışsalar, Amerika'da ev sahibi olmayı bırakın, gecekondu sahibi bile olamazlar. Fakat bu insanlar, hayatlarından çok memnun ve her fırsatta da; "Proud to be an American" demeyi de ihmal etmiyorlar. Hayat görüşleri de; "Corparate Amerika" ile aynı. Pastadan aldıkları payla "Corparate Amerika"nın aldığı payı karsılaştırırsanız, adamlara gazoz parası bile vermiyorlar. Kendileri, "Bourbon on the Rocks" içerken göçmenler musluktan su içiyorlar.

Amerika'daki eğitim ile bizim Türkiye'deki eğitimi karsılaştırdığında bizim ilk okuldan liseye kadar eğitim Amerika'ya-bırakın fark atmayı-açık arayla yarısı bitirir. Fakat gel gelelim Üniversite seviyesine dünyanın ileri gelenleri arasında ilk 5'e girer; fakat bunun nedeni kendi halkının çok zeki olmasından kaynaklanmıyor. Üniversitelerin öğrenci tablosuna baktığınız zaman; çoğunun Asyalı, Hindistanlı, Latin Amerikalı ve orta sıralarda Beyaz Amerikalı olduğunu görürsünüz. Amerika'nın Uluslararası öğrencilerden 25 kat faz para aldığı ve bu parayla kendi az gelişmiş insanlarına full-time burs veren devletin sayesinde değil; Uluslararası öğrencilerin sayesinde Üniversitelerin döndüğünü açıkça kabul etmek gerekiyor.

ODTÜ ve Türkiye'nin diğer sayılı üniversitelerinden mezun olan arkadaşlarımız, Amerika'da çok iyi durumlarda eğitimlerine devam etmekte; fakat bu eğitimlerini Türkiye'de devam edememektedirler. Bunun nedeniyse Türkiye'deki mevcut teknolojiyle onların almış olduğu eğitimi devam ettiremezler. Bu arkadaşlar da tek seçenek olarak hayatlarını karınca büyüklüğünde robot yapmak için "Cal Berkeley" ve diğer üniversitelerin bilgisayar departmanlarında hayatlarının çoğu kısmını kendilerini dünyadan soyutlayıp devreler içerisinde devam ettirmekte, daha sonra da rahatlamak için yılda bir ekstrem sporlarıyla uğraşmakta, mevcut olan savaşlara ve insanların ölmesine aldırış etmeden ya da arada sırada arkadaş toplantılarında almış oldukları bir ya da 2 sosyoloji derslerinden öğrendikleri kadarıyla hükümetleri eleştirmekte ve ispatlanmamış radikal düşünceleri tartışmakta hayal âlemlerinde huzur içinde dolaşmakta. Hiç bir zaman ürettikleri ya da yaptıkları araştırma projelerin hangi amaç ile kullanılacağını bilmeden üretmekte.

Bilindiği gibi Atom bombasını bulan yine bir Üniversite öğrencisiydi ve onu kullanan ise insan yok ediciler... Lazeri silah haline getiren, yine Üniversite öğrencisi ve o öğrencinin araştırma yapmasına destek olan yine insan yok ediciler. Her neyse; her şey, bilim için ve insanlık için. Biz, araştırmalarımızı yapalım da, onu silah olarak kullananlar utansın; bizler değil.

Kaynaklar

[1] Sefer Kaçmaz (Meteoroloji İstasyon Müdür 5.), "Araştırma Dergisi".

facebookta paylaş

Kayıtlı

Facebook / Twitter / Paltalk: Akhenaton41 / Paltalk Odası: Edep Sahiplerine Munhasir Oda

Çevrimdışı Livesofdream
Yeni Üye
*

Rep Puanı: 0
Üye No: 1702
Açtığı Konuları Göster
İletilerini Göster
İleti: 2
  • Profili Görüntüle

Ynt: Nükleer Silahlar ve Haarp Projesi

« Yanıtla #1 : Aralık 09, 2014, 01:44:39 ÖÖ »
Nicola Tesla' nın, "Gelecekte savaşlar imkansız olacak" sözünü araştıralım bizde.

Yani abd Haarp ı bulduysa biz de Dünya imkanlarının son sınırını bulalım.

Dünya atmosferinin, radyo freknslarına gösterdiği tepkileri araştırıp, ürüne dönüştürerek, abd nin dediği gibi "iklimi müttefikimiz yapalım" .

Hülasa; en üst perdeden bakalım hayata,
En yüksek manayı görelim,
Zira allah; elbet sebep yaratır,
Makul ise "yeni fikrimiz".
İcad değil, dünya için "akil" fikrimiz...

Kayıtlı
Sayfa: [1]