Gizliilimler.Org

Gizli dünyaların kapısını aralamaya hazır mısın?

Kara Bilim HAARP ve Tesla

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin

Haberler:

Sayfa: [1]
*GönderenKonu:

Kara Bilim HAARP ve Tesla

(Okunma sayısı 2795 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.


Çevrimdışı Akhenaton
Admin
Özel Onur Üyesi
*

Kazandığı madalyalar:
***************
Ruh Hali: Hasta
Rep Puanı: 0
Üye No: 1
Açtığı Konuları Göster
İletilerini Göster
Cinsiyet:
Nerden: Paralel Evren
İleti: 4307
  • Profili Görüntüle

Kara Bilim HAARP ve Tesla

« : Haziran 04, 2012, 07:27:05 ÖS »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=oZBSj9LbMFs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=oZBSj9LbMFs</a>

Kara Bilim HAARP ve Tesla
Belkıs Koca

KARA BİLİM=HAARP-TESLA

“HAARP”, bu harfler, Amerika ‘nin en gizli askeri projelerinden biri olan “High-frequency Active Auroral Research Program”, isminin baş harfleri. İsminden de anlaşılacağı gibi Yüksek Frekans Aktif Auroral Araştırma Programı..

2. dünya savaşından sonra, çeşitli çevrelerce tartışılan konulardan biri olan “kara bilim=HAARP” başta Amerika olmak üzere emperyalist devletlerin dünyayı kendi hegemonyaları altında tutabilmek için yaptıkları bilimsel-teknik araştırmalara ve üstünde çalıştıkları çeşitli projelerin toplamına verilen addır. Bu projeler, büyük ölçekli ve büyük bütçelerle yürütülen gizli ya da yarı gizli projelerdir. Söz konusu olan projelerin varlığı kanıtlanmadan önce gizli oldukları için ortalıkta çok fazla rivayet dolaşıyordu. Bu projelerden ilki, 2.dünya savaşı sırasında gerçekleştirilen Manhattan projesiydi. 1941’de çalışmalarına başlanan Manhattan projesinin konusu atom bombasının üretimiydi. Bu projenin gerçekliği Hiroşima ve Nagazaki’de acı bir biçimde kanıtlandı. Gerçek olduğu kanıtlanan en son girişim ise ECHELON projesi oldu.2.dünya savaşından sonra Amerika önderliğinde, İngiltere, Yeni Zelanda, Avustralya ve Kanada arasında yapılan Ukasa Antlaşması’nın uygulamalarının 1980'lere yansıması olan ECHELON sistemiyle; tüm e-postalar, Chat tipindeki iletişim biçimleri, faks, teleks, telefon haberleşmeleri gözlenebildi. Bir süre Amerika ve diğerleri siyah bilimi AK lamaya çalıştılar. Yıllardır bunun bir komplo teorisi olduğunu, ECHELON projesi diye bir projenin olmadığını iddia ettiler. Şubat 2000 de yaşanan gelişmelerse ECHELON ‘un gerçekliğini ortaya koydu. Basında ve internette çıkan haberlere göre Amerika ve yazılı olan diğer ülkelerin birlikte casusluk yapması ortalığı karıştırdı. Fransa, Amerika ve İngiltere’ye karşı hukuki işlemlere başvurdu ve çoğu Avrupa ülkesi tarafından bu proje ciddi bir şekilde değerlendirilmeye alındı. ECHELON’un adı Amerikan savunma bakanlığının 2000 şubat ayında internete verdiği, gizlilik derecesi olmayan belgelerden bazılarında da geçiyor.

HAARP Projesi, Alaska Gakona askeri üssü yakınlarında, Amerikan Hava ve Deniz kuvvetleri tarafından ortaklaşa finanse ediliyor. Raythenon Corporation tarafından hayata geçirilen proje Alaska, Massachusettes, Stanfort, Penn State, Tulsa, Clemson, Maryland, Cornell ve UCLA olmak üzere Amerika'nın 9 üniversitesi ve MIT'nın ortaklığıyla uygulanmaya kondu.HAARP, dünyanın en büyük ve en güçlü radyo transmiterlerinden(iletici) birini imal etme projesidir. Dev antenlerden sinyaller gönderecek yüksek frekans transmiterlerinden ve bunun dışında 19 enstrümandan ibâret.Geçen yıllarda 48 anteni inşâ edilmiş olan ve 5 arc’lık bir alana yayılan HAARP, program tamamlandığında her biri 2 tane 10 kilowattlık radyo transmiterli 180 antene sahip olacak ve 33 arc’lık bir alana yayılacak. Kısacası HAARP, dünyanın en büyük radyo frekansı ve transmitteri. Ve sıradan bir radyo istasyonundan farkı çok çok daha güçlü olması, antenlerinin yönlendirilebilir ve belirli bir noktaya odaklanabilir olması. Bunun anlamı 3, 6 megawattlık radyo sinyali sadece gelişi güzel bir şekilde dışarı yansımayacak, bunun ötesinde de bu radyo sinyalleri bir ışının içerisine girebilecek. HAARP projesi, ilk kez Nikola Tesla tarafından ileri sürülen konseptleri kendine temel aldı. Bu proje “Tesla teknolojisini” yeniden yaratıp, bu teknolojiyi tehlikeli amaçlar için kullanmayı hedef alıyor.

Tesla’yı tarih kitaplarından silen Amerika şimdiyse bilim tarihinin elektrik ve elektronik alanında, 20. yüzyılda gerçekleştirilen tüm buluşların altındaki tek isim olan Tesla’yla HAARP ı yaratıyor.. Zamanında Tesla ne yapmıştır ki Amerika onu tarih kitaplarından silmiştir ve şimdi neden onun buluşlarını siyah bilime hizmet amaçlı kullanmaktadır?

Tesla’nın üstündeki giz perdesi ölümü üstünden 65 yıl geçtikten sonra yavaş yavaş kalkmaya başladı. FBI tarafından, ölümü sonrasında el konulan araştırmaları ve çekilen giz perdesinin ardında, 20. yüzyıl bilim tarihinin, sonuçları çok ağır olacak hesaplaşmaları yatıyor. Şöyle başlayalım buluşlarıyla insanlığa hizmet etmeyi amaçlamış fakat günümüzde buluşları siyah bilime hizmet eden Tesla’yı ve Tesla’nın araştırmalarıyla dünya için büyük bir tehlike olarak gelişen HAARP projesini anlatmaya:

Elektriği hayatımıza sokan Michael Faraday değil, Nikola Tesla'dır. Faraday’ın tek yaptığı kaleme aldığı önemli bir yapıt olan Elektrik Üzerine Araştırmalar adlı eserinde elektrik ve manyetizma arasındaki ilişkilerin deneylerini göstermiş olmasıdır. Elektriği başta ampul olmak üzere hayatımıza sokan, radyoyu, radarı, florasanlı ampulü, bilgisayarı, faks makinesini, Wilhelm Röntgen den 3 yıl önce X ışınlarını, insan beynindeki alfa, beta, teta dalga boylarını ilk ölçen ve daha aklınıza gelebilen bütün elektrik ve elektronik aletleri geliştiren Tesla olmuştur. General Electric, Westinghouse, Marconi and Morgan gibi Amerika endüstrisinin dev tekelleri Tesla’nın buluşları üstünden şekillenmiş, fakat kendisi hayatı boyunca hiçbir kurumsal ilişkiye girmemiştir. Amerika'nın bu dev tekelleri General Electric”in yönergeleri doğrultursunda Tesla’yı sümen altı etme kararı almışlardır. Çünkü Tesla, parasız ve doğayı kirletmeyen elektrik üretiminin mümkün olduğunu açıklamıştır. Bu açıklamasıyla Amerika şirketlerini paniğe düşürmüş ve tüm kapıları yüzüne kapattırmıştır. 5 kuruş parasız ve borç içinde New York’ta bir otel odasında ölüme terk edilmiştir. Yani, Tesla’nın, kapitalist sistemi çökertebilecek enerji teknolojisinin derinlemesine araştırılması istenmemiştir. Ve alternatif akımın mucidi olan Tesla doğru akımla büyüyen şirketleri batırdıktan sonra kendi buluşu olan alternatif akımla kar sağlayan şirketleri yine kendi buluşu olan kablosuz elektrikle tehdit etmeye başlamıştır. Tesla bu sefer çok ileri gitmiştir. Bu, kapitalist sistemin kar mantığını kökünden sarsabilecek felaket bir fikirdir. Bedava enerji, petrol gibi çok önemli bir ekonomik kaynağı yararsız hale getirebilecek ve tüm endüstrinin dönüşümünü gerektirebilecek bir tehlikedir.

Tesla’nın ismi, her ne kadar Pelsilvanya eyaletinin elektrik vadisindeki sokaklardan birinde bulunuyorsa da, zamanla unutturulmuş ve onun teknolojisi üzerine karanlık projeler üretilmeye başlanmıştır. Soğuk savaş yıllarında her 2 tarafında bu teknolojiyi kullandığı ileri sürülmüş, nükleer savunma amacını güden “Yıldız Savaşları” projesinde bu teknolojiden yararlanılmıştır. Ölüm ışınları, ultra düşük dalgalar, çok yüksek frekanslar, atmosferdeki elektrik enerjisinin değerlendirilmesi, atmosfere elektrik dalgaları yayarak bunun dünyanın her yerinde kullanılmasının sağlanması, radyo frekanslarıyla uzaktan kumanda edilebilen bugün kullanılan füzeler, yüzlerce mil etkili bir elektrik kalkanının oluşturularak girmeye cesaret eden düşmanın anında yok edile bilmesi gibi bazıları bize bugün bile hayali gelebilecek birçok projenin ardında Nikola Tesla’nın teknolojisinin izlerine rastlanmaktadır.1930 'larda Tesla, söz konusu ölüm ışınını ve kimsenin geçemeyeceği Tesla kalkanının olabileceğini açıklamıştır.Ve NATO da Amerika ‘nin İran’a karşı önerdiği “Füze kalkanı sistemi “ bu projenin ürünüdür.

İnsanlığa bedava enerji sağlama idealiyle yola çıkmış olan büyük bir fizikçinin projelerine destek bulabilmek amacıyla zaman içinde savaş teknolojileri üzerine çalışmaya başlaması trajiktir. 1. ve 2. dünya savaşlarını yaşamış olan Tesla aslında bir savaş karşıtı olduğunu söylemiştir. Fakat barışın devamlılığı için en güçlü silahların yapılaması gereğini de ileri sürmüştür.

İnsanlığa hizmeti amaçlayan Tesla’nın buluşları Tesla’ ya imkanlar sağlanarak değerlendirilememiş günümüzdeyse süper güç olarak adlandırılan emperyalist ülkeler tarafından insanlığa fayda yerine zarar amaçlı gizli projelerle yürütülmeye başlanmıştır. Tesla 2000'li yılların teknolojisini 1900'lerin başında teorik olarak oluşturmuştu. Fakat Kapitalizmin cenderesinden kurtulamamıştı, kurtulabilmiş bir bilimin insanlığa sunabileceği hizmetleri düşünsenize…

FBI, Tesla’yı sürekli takip ediyordu.FBI’ın tüm kaygısı Tesla’nın araştırmalarının Sovyet Kızıl ordusuna geçmesi olasılığıydı ki, bu araştırmaların önemli bir kısmının Sovyetlerin eline geçmiş olduğu da, Sovyet bilim tarihinin gelişimi içerisinde görülebiliyor.Tesla’nın isteği Alman faşizminin durdurulması gereğiydi ve bilimsel çalışmalarında bu yüzden silah tasarımına yöneltmişti.Tesla’nın mikro dalga silah tasarımıyla deprem ve tsunami silahı uzun yıllar boyunca bir söylenti olarak kaldı.Fakat deprem ve tsunami silahının üstündeki sır perdesi de eylül 1999 da Yeni Zelanda Savunma Bakanlının açıklamasıyla kalktı. Yapılan resmi açıklamada 1943 ve 1944 yıllarında Amerika li bilim insanlarının Yeni Zelanda ya bağlı takım adalarda tsunami silahını denedikleri ve seçilen kıyı parçalarının deniz altında oluşturulan deprem dalgasının yarattığı dev dalgalarla başarılı bir şekilde vurulduğu belirtildi. Ölüm ışını adı verilen düşman kuvvetlerinin elektronik sistemlerini felç ederek elektronik bir duvar oluşturan sistem gerek körfez savaşında gerekse de Yugoslavya’nın bombalanmasında kullanılmıştır.
Aslında HAARP gizli bir proje değil. Amerikan Savunma Bakanlığı da HAARP'ı diğer projelerde olduğu gibi inkar etmiyor. İnternette HAARP ‘ın kendi sitesi bile var. Giz ve ihtilaf, amaçlar ve sonuçlar söz konusu olduğunda başlıyor. Ordu kasti olarak, karmaşık kelime oyunları, hile ve açık dezenformasyon aracılığıyla halkı atlatıyor. Pentagon, HAARP sisteminin:

- Orduya, atmosferik termonükleer cihazlarının elektromanyetik titreşim etkisini tekrar yerine koyacak (yerine başkasını geçirmek) bir alet verebileceğini;
- Çok büyük ELF (extremely low ferquency –iyonosferin çok düşük frekanslı) deniz altı iletişim sistemini, ELF dalgaları üreterek yeni ve daha sıkı bir teknolojiyle yeniden yapılandıracağını;
- Askeriyenin kendi iletişim sistemlerinin çalışmasını korurken, son derece geniş alanlardaki, iletişimleri silip süpürmesine yol hazırlayabileceğini;
- EMASS ve CRAY süperbilgisayarlarla dünyanın tomografisini çekerek, barışın korunmasına katkıları olacağını;
- Büyük bir alan üstünde petrol, gaz ve mineral tortular bulamak amacıyla jeofiziksel yoklama için bir araç sağladığını;
- Yaklaşan uçaklar ve kruvazör füzelerini meydana çıkarmak için kullanılabileceğini ve diğer teknolojileri kullanamaz hala getirebileceğini söylüyor.

HAARP üzerine en kapsamlı araştırmayı yapıp, çalışmalarını Angels Don’t Play This HAARP –Advencis’in Tesla Techology adlı eserinde derleyen Dr.Nick Begich ve Jeane Manning ‘e göre HAARP bir çeşit radyo teleskopunun değiştirilmiş hali. Antenler sinyalleri almak yerine, gönderiyor. Yazarlar HAARP’ı İyonosfer alanlarını, bir ışını odaklayarak ışının odaklandığı bu bölgeleri ısıtıp süper güçlü radyo dalgası, ışınlama teknolojisi için bir test olarak değerlendiriyorlar. elektromanyetik dalgalar daha sonra dünyaya geri sıçrayacak ve her şeye nüfus edecek. Begich ve Manning “HAARP tellalları”nın, projenin telekominikosyon sistemini geliştirmek için iyonosferi değiştirme amaçlı, iyi niyetli akademik bir proje olduğu izlenimi verdiklerini; bu programın Arerico, Porto Riko, Tromsk, Norveç, eski Sovyetler Birliği’ndeki diğer tamamen güvenli iyonosferik ısıtıcı operasyonlarından bir farkı olmadığını iddia ettiklerini, bununla birlikte askeri dokümanların konuyu açıkça ortaya koyduğunu iddia ediyorlar. HAARP ‘ın gerçek amaçlarından biri, Pentagon ‘un hedefleri için iyonosferin nasıl sömürüleceğini öğrenmek.RF(radyo frekans)gücü iyonosferi doğal olmayan aktivitelere götürecek. Bu proje ancak bir nükleer silahın yapabileceği boyutlarda tehlikeler içeriyor. Ayrıca, iyonize evrenin ve hiç durmadan bizi bombalayan yıldızlara ait radyasyonun zararlı etkilerinden koruyan gezegenin kalkanının doğasını değiştirmeye çabalıyor.

Uygulayıcıları tarafından iyonosferik bir araştırma olarak nitelendirilen HAARP ile gündeme gelen ilk soru:”gökte delikler mi açıyorlar?”sorusu. Tesla’nın çalışmalarını baz alan bu ihtilaflı trasmitter ya da ısıtıcının dünyanın üst atmosferinde 30 millik delikler açmayı da içeren pek çok potansiyel tehlike içerdiği bilim insanları tarafından ciddi bir şekilde ileri sürülüyor. Çoğu bilim insanı, HAARP ‘ın eğer havanın kontrolü için kullanılmazsa, hava modifikasyonu için kullanılabileceği konusunda görüş birliği içindeler.

Bunun yanında, ”HAARP'ın sahipleri” onu kullanarak üst atmosferde bir reflektör yaratma imkanına sahip olacaklar. Bunu HAARP ‘tan transfer edilen enerjiyi, gökyüzünün bir bölümüne odaklayarak ve elektrik akımını açarak yapacaklar. Hava tamamen dramatik olarak ısınacak ve ordunun, radyo dalgaları ve radar ışını için kullanabileceği donuk nokta yaratacak.Bu şekilde onlar, ışınlarına dünyanın etrafını “eğmek”için imkan verecek sanal yansıma istasyonu yaratma yetenekli olacaklar. Ayrıca HAARP, verili bölgenin üstündeki İyonosfer bölümünü uyararak, dünyanın herhangi bir yerindeki iletişimi engelleyebilecek. Etki yerel bir fırtına gibi olacak, bölgenin içine ya da dışına herhangi bir yayın total bir engelle karşılaşacak.

HAARP projesinin patentleri (Amerika patent dairesinde 4.686.605, 4.712.158 ve 5.038.664 nolu kayıtlarıyla)Bernard Eastlund tarafından alındı.her 3 patentinde ilk kayıtları Tesla'nın adına kayıtlı.patentlerin içeriğiyse 4.686.605: dünya atmosferinin iyonosferin ve magnetosferin değiştirilmesinin metodu.4.712.158: seçilmiş bir bölge üstünde yapay elektron siklonu oluşturma metodu.5.038.664: dünya yüzeyinde rölativik partiküler oluşturma metodu(ölüm ışını).

HAARP ın tamamlanmasından sonra Amerika'nın elindeki olanaklar şunlar olacaktır:

—Atmosferi manipüle etmek ve modifikasyon sağlamak,
—Askerî ve güçlü bir silaha sahip olmak,
—Geniş kitlelerin düşüncelerinin ve ruhsal durumlarının kontrol edilmesini sağlamak, (insanın zihinsel eylemlerini manipüle etmek ve değiştirmek [geniş coğrafik alanlar üstünde titreşen radyo frekans radyasyonu aracılığı ile])
—Kendi iletişim sistemini geliştirip, istenilen ülkelerin sistemlerini çökertmek. Ve tüm bunların deneylerini gerçekleştirmiştir.1968 de “solar power satellite Project(sps) ile güneş enerjisiyle çalışan her biri ada büyüklüğünde olan uydular üstünde çalıştı.1978'de SPS projesiyle anti balistik füzeler için uydu ışın silahları bozma ve iyonosferde fiziksel değişiklikler yaratma çalışması “yıldız savaşları” adı altında harekete geçirildi. Ve Amerika iyonosfere delikler açarak atmosferde ciddi etkiler yarattı.1986'da ülkemizde özellikle Karadeniz bölgesini de etkileyen Çernobil faciasından hemen önce, Amerika Mighty Oaks olarak bilinen Nevada’daki test bölgesinde hidrojen bombası deneyleri yapıyordu. Bu deneyler X ışınları ve parçacık ışın silahlarının geliştirilmesi programının bir parçasıydı.

HAARP’ ın bilinç kontrolünü için ise gerekli olan güç düzeyi 5-20 mikroamper gibi bir değerdir ki buda 60 wattlık bir ampulü yakmak için gereken enerjiden binlerce kat daha düşüktür. Beyin, elektromanyetik araçlarla dıştan canlandırılması bir cihaz(jeneratör)ile yeni bir safhaya geçirilmesine ya da kilitlenmesine neden olabilir..

Amerika'nın kirli sicili: bilimi, teknolojiyi ve bilim insanlarını nasıl kullana geldiği düşünülürse ve ortaya konan deliller göz önüne konursa Amerika'nın ne yapmak istediğini anlamak çok zor değil.[1]

Kaynaklar

[1] Belkıs Koca, Kırmızı Beyaz Dergi-Mayıs 2008

facebookta paylaş

Kayıtlı

Facebook / Twitter / Paltalk: Akhenaton41 / Paltalk Odası: Edep Sahiplerine Munhasir Oda

Çevrimdışı sanalulke
Yeni Üye
*

Kazandığı madalyalar:
*
Rep Puanı: 0
Üye No: 3381
Açtığı Konuları Göster
İletilerini Göster
İleti: 5
  • Profili Görüntüle

Ynt: Kara Bilim HAARP ve Tesla

« Yanıtla #1 : Eylül 01, 2019, 12:47:13 ÖÖ »
Bazı kaynaklara göre bu sistem istenildiği zamanlarda, istenildiği yerlerde depremler meydana getirme gibi rahatsız edici özelliklerde sahiptir.

Kayıtlı
Sayfa: [1]