Gizliilimler.Org

Gizli dünyaların kapısını aralamaya hazır mısın?

Atlantis'in Tünel Sistemleri

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin

Haberler:

Sayfa: [1]
*GönderenKonu:

Atlantis'in Tünel Sistemleri

(Okunma sayısı 1104 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.


Çevrimdışı Akhenaton
Admin
Özel Onur Üyesi
*

Kazandığı madalyalar:
***************
Ruh Hali: Hasta
Rep Puanı: 0
Üye No: 1
Açtığı Konuları Göster
İletilerini Göster
Cinsiyet:
Nerden: Paralel Evren
İleti: 4311
  • Profili Görüntüle

Atlantis'in Tünel Sistemleri

« : Mayıs 28, 2012, 05:17:48 ÖS »


Atlantis'in Tünel Sistemleri

Dünyanın çeşitli yerlerinde Atlantislilerce dikilen dev büyüklükteki yapılar insanı şaşkınlığa düşürmektedir. Örneğin, Tiahuanako'nun ilginç bir yanı, bu kentin olağandışı bir biçimde inşâ edilerek depremlere karşı kesinlikle dayanıklı bir hale getirilmesidir.

Geçmişin o günlerinde, dünya, fiziksel olarak gayet dengesizdi. İşte bu nedenden dolayı Atlantisliler, gerektiğinde hem doğal afetlerden, hem de uzaydan gelen saldırılardan kaçarak, sığınabilmek için, fantastik tünel sistemleri inşâ ettiler.

a- Uzaylıların Sığınak Mağara Sistemleri

Erich Von Daniken, "The Gold of the Gods" adlı eserinde, Ekvator ve Peru'nun altında uzanan "binlerce mil uzunluğunda dev büyüklükteki bir tüneller sistemi"nden söz eder. Birbirleriyle irtibatlı mağaralarla tünellerin oluşturduğu bu sistem, 1965'te Juan Moricz tarafından keşfedilmişti. Von Daniken'nin anlattığına göre tünellerden biri, içinde som altından yapılma çeşitli türden hayvan heykellerinin yanısıra taş ve metal nesnelerin de bulunduğu olağanüstübir hole uzanıyordu. Dahası, üstünden bilinmeyen bir lisanda yazılmış yazılar bulunan metal plakalardan teşekkül etmiş, metal bir kütüphane de bulunmaktaydı. Moricz'e göre bu yazılar, insanlık tarihiyle kaybolmuş bir uygarlık hakkındaki ayrıntıları içeriyor olabilir. Von Daniken, Ekvator ve Peru altındaki tünellerin "çoğunlukla cilâlanmış gibi görünen" ve pürüzsüz duvarları olduğunu belirtmektedir. Bu tünellerin baltalarla çentilerek değil de çok daha gelişmiş yöntemlerle inşâ edildiklerini farkına varılmıştı.

Kitabında, tünelleri yapanların ısı matkaplarıyla birlikte elektron ışın tabancaları da kullandıklarını ileri süren Daniken şöyle diyor:

"... Matkap olağanüstü sertlikteki kimi jeolojik katmanlara gelip dayandığında bunlar, iyice nişan alınarak birkaç kez ateşlenen tabancayla parçalanabiliyorlardı. Sonra, zırhlı ısı matkabı, ortaya çıkan blokların üzerine yöneltiliyor ve yıkıntı yığını ısıtılarak sıvı hale dönüştürülüyordu. Sıvı halindeki hava soğur soğumaz elmas sertliğinde bir sır tabakası oluşturuyordu. Bu tünel sistemi su sızmasına karşı emniyetli olacak ve bölmeleri desteklemeye gerek kalmayacaktı."

Von Daniken kitabın sonuna doğru, tünellerinin inşâ edilmelerinin özel nedeniyle ilgili olarak, çok ilginç bir kuram ileri sürmektedir. Bu, Brinsley Le Poer Trench'in sözünü ettiği ve gerçek bir tehdit teşkil etmiş olan, sismik faaliyetlerin tehlikelerinden çok daha farklı bir nedendir.

Daniken, çok eski zamanlarda bizlere çok benzeyen insanlar arasında bir kozmik savaş olduğunu iddia etmektedir. Görünüşe göre, kaybedenler bir uzay gemisiyle kaçmışlardır. Brinsley Le Poer Trench ise, gemi adedinin birden fazla olması gerektiğini söylüyor.

Sonra, kaybedenlerin, onlara değişik gelen atmosferimiz içinde taktıkları "gaz maskeleri"nden bahsederek dikkatimizi mağaralarda görülen çeşitli miğferlerle solunnun aygıtlarına çekmekedir, Daniken. Von Daniken iddiasını sürdürerek, "Zafer kazananlar, oyarak yerin derinliklerine doğru uzandılar ve her çeşit teknik gereçle donatılmış bulunan takipçilerinin korkusundan tünel sistemlerini geliştirdiler.", demektedir.

Sonra, düşmanlarının iyice şaşırtmak için, o zamanlar Mars ile Jüpiter arasında yer alan Güneş sistemimizin 5. gezegeni üstünde yayın istasyonları kurdular. Bu istasyonlar sürekli olarak şifreli mesajlar yayınlıyorlardı. Von Daniken'in dediğine göre, bu aldatmacaya kanan düşman, 5. gezegeni dehşetli bir infilâk ile imha etti. İnfilâk eden gezegenin döküntüsü şimdi "Asteroid Kuşağı" dediğimiz alana yayıldı. Bu alan binlerce asteroidden ve ufak taş parçalarından oluşmaktadır. Von Daniken'in belirttiği gibi, "...Gezegenler kendilerince infilâk etmezler. Onları biri infilâk ettirir." Bu, çok çekici ve geçerli olabilecek bir fikirdir. Ayrıca, görülüyor ki çok eski zamanlarda kullanılan silahlar günümüzde ve bu çağda kullanılandan daha da öldürücüydüler. Bu açıdan bakılırsa, Zeus ve diğer tanrıların atıp durdukları "yıldırımlar" ın gerçekte ne oldukları konusu da önem kazanır.

"Timeles Earth" adlı eserinde, Lima'yı Cuzco'ya bağlayan ve oradan da Bolivya sınırına kadar uzanan bir tünel sisteminden söz eden Peter Kolosimo şöyle yazıyor:

"Kazanç peşinde koşanlara çekici gelebilecek tüneller, büyüleyici bir arkeoloji sorunu olarak da gözükürler. Araştırmacılar, tünellerin, bunları kullanan fakat kökeni hakkında bilgileri olmayan İnkalar tarafından yapılmadığı üstünde aynı fikirdedirler. Aslında, bu tüneller insanı öylesine etki altında bırakırlar ki, kimi bilim insanlarının yaptığı gibi, bunların bilinmeyen bir devler ırkının elinden çıkmış olduklarını düşünmek pek de tuhaf kaçmaz."

b- Eski Güney Amerika'nın Esrarı

Harold T. Wilkins de "Mysteries of Ancient South America" adlı eserinde, büyük olasılıkla aynı tünel sistemini anlatırken şunları yazıyordu:

"Büyük tünellere yaklaşım yollarından biri de eski Cuzco'nun yakınlarında bulunuyordu ve halâ daha bulunmaktadır. Fakat, keşfedilmeyecek bir şekilde kamufle edilmiştir. Bu saklı yaklaşım yolu, doğudan, 380 millik bir mesafe boyunca Cuzco'dan Lima'ya uzanan olağanüstübir 'yeraltı dünyası'na ulaşır! Bu büyük tünel sonra güneye döner ve 9000 millik bir mesafeyi aşarak 1868 yılına kadar Bolivya olagelen toprakların içlerine doğru uzanır! ..."

Wilkins, ayrıca, Batı Hind Adaları'ndaki kimi tünellerden de söz eder:

"Martinik'i ziyaret ettiği zaman Kristof Kolomb'un dikkatini, inanılmayacak kadar eski bir tarihten kalmış olan ve kökeni bilinmeyen, Batı Hind Adaları'ndaki garip tünellere çekilmişlerdi. Şüphesiz, Atlantis'li beyaz ırk, şimdi Batı Hind Adaları olan, fakat çok eski tarihlerde, adının 'Antiller' kelimesiyle hatırlantığı batık bir orta Amerika kıtasının bir parçasını teşkil etmiş olabilecek yerde, muhteşem şehirler inşâ etmişti. Asya'nın eski dünyasının ilginç bir geleneği de, batık ülkeyle bir yandan Afrika, diğer yandan da eski Brezilya arasındn geçişin mevcut olduğu günlerde eski Atlantis'in her yönde uzanan bir tüneller, ve geçitler labirenti şebekesine sahip olmasıydı. Atlantis'te tüneller, ölülerle ilgili kültler ve siyah maji klütleri için kullanılırlardı..."

Kolosimo, tünel sistemlerinin dünyanın her yerinde bulunduklarını ileri sürüyordu. Listesine, Güney Amerika'nın ışında Kaliforniya, Virginia, Hawai, Okyanusya ve Asya'yı da katmışştır. Avrupa'da, isveç ile Çekoslavakya'da ve Akdeniz bölgesindeyse Balear Adalarıyla Malta'da tüneller bulunmaktadır .

"İspanyayla Fas arasında, 30 millik bir bölümü incelenmiş olan, olağanüstübir tünel uzanmaktadır. Birçok kişi, Avrupa'da bu bölge dışında bulunmayan 'Berberistan Maymunları'nın, Cebelitarık'a bu yoldan geçmiş olabileceklerine inanmaktadır."

Kolosimo şöyle devam ediyor:

"Bu dev büyüklükteki galerilerin, gezegenimizin en uzak bölgelerrini birbirine bağlayan bir şebeke oluşturduğu düşüncesi bile ileri sürülmüştür.

Denizin altında uzanan bu tünelleri kimler ve hangi nedenden dolayı inşâ etmişlerdir? Kadim tünel sistemleri üstünde Wilkins'in, bize söyleyeceği kimi şeyler daha var: "İç Moğolistan'ın Moğol kabileleri arasında, bugün bile, tüneller ve yeraltı dünyaları hakkında, kulağa modern romanlardaki kadar fantastik gelen gelenekler bulunmaktadır. Efsanelerden-eğer böyle denebilirse!-birinin dediğine göre bu tüneller, Afganistan içlerinde bir yerde, ya da Hindu Kuş bölgesinde bulunan ve sel öncesi nesilden gelen bir yeraltı dünyasına uzanırlar...

Burasının bir ismi de vardır: Agharti. Efsanenin devamı, Agharti'yi benzeri diğer bütün yeraltı dünyalarıyla bağlayan bir bağlantılar silsilesi içinde bir tüneller ve yeraltı geçitleri labirentinin uzandığını anlatır. Söylendiğine göre yeraltı dünyası, tahıların büyümesini sağlayan ve hayatın uzunluğu ile sağlığa yararlı olan tuhaf bir yeşil parlaklıkta aydınlatılmaktadır."


Kolosimo, dünyanın bir diğer yerinde de bu yeşil floresanın görüldüğüne dikkati çektiğinden dolayı bu son konu özel bir anlam taşımaktadır. Kolosimo "Timeless Earth" de, Azerbaycan'daki tuhaf bir "dipsiz kuyu"dan bahseder. Görünüşe göre, kuyunun duvarlarından mavimsi bir ışık çıkmakta ve tuhaf sesler işitilmektedir. Yapılan incelemeler ve keşiflerden sonra bilim insanları en nihayet, tüm Kafkasya ve gürcistan'daki diğer tünellerle birleşen tam bir tüneller sistemi buldular. Belirli bir düzene göre biçimlenmiş olan bu tünelleri tanımladıktan sonra ve bunların Orta Amerika'daki benzerleriyle hemen hemen aynı olduklarını belirledikten sonra Kolosimo, bu tünellerin İran'la ve dahası Çin, Tibet ve Moğolistan tünelleriyle bile birleşen dev büyüklükteki bir sistemin bölümü olduklarından söz eder.

c- Gizemli Yeşil Işıkla Aydınlatılmış Mağara Sistemleri

Şimdi, tuhaf bir yeşil parlaklıkla aydınlatıldığı söylenen Agharti adındaki bir yeraltı dünyası üzerine Walkins'in anlattıklarına dönersek, bu konuda Kolosimo'nun da söyecekleri vardır:

"Tibetliler, tünellerin kentler olduğuna inanırlar. Bunların sonuncusu, olağanüstübir afetten sağ kalanlara halâ daha sığınak vazifesi görmektedir. Bu bilinmeyen kişilerin Güneş'in yerini alarak bitkilerin üremesiyle insan hayatının uzamasına sebep olan bir yeraltı enerji kaynağını kullandıkları söylenir. Bu kaynağın yeşil bir floresans yaydığı zannedilmektedir. Bu düşünceye Amerika efsanelerinde de rastlamamız oldukça ilginçtir..."

Bu konudan olmak üzere, Wolfpittes'in Yeşil Çocukları'nın tuhaf hikâyesinin de anlatılanlarla özel bir ilişkisi olabilir.

Görülüyor ki Atlantisliler, çeşitli amaçlar için dünyanın her yanında tünel sistemleri inşâ etmişlerdir. Bu amaçları, öncelikle, sismik faaliyet ile seller biçimince oluşan ve o zamanlar için çok olağan sayılan doğal afetlerden ya da uzaydan gelebilecek saldırılardan korunabilmekti.

Bu fantastik tünellerin çoğu bizim bugünkü olanaklarımızın ötesindeki yöntemlerle inşâ edilmişlerdir. Senelerdir İngiltereyle Fransa, bir Manş tüneli yapma fikri üstünde tatrışmaktadır. Fakat, galiba, atalarımızın devirlerine ait bu şaşıtrıcı tünelleri doğal bir rahatlıkla ve gerekli nedenlerden dolayı da oldukça büyük ölçüde inşâ etmişlerdir.[1]

Kaynaklar

[1] Agartha-Yeraltı Devleti, Bilim Araştırma Merkezi

facebookta paylaş

Kayıtlı

Facebook / Twitter / Paltalk: Akhenaton41 / Paltalk Odası: Edep Sahiplerine Munhasir Oda

Sayfa: [1]