Gizliilimler.Org

Gizli dünyaların kapısını aralamaya hazır mısın?

Agarta Teknolojisi

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin

Haberler:

Sayfa: [1]
*GönderenKonu:

Agarta Teknolojisi

(Okunma sayısı 1138 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.


Çevrimdışı Akhenaton
Admin
Özel Onur Üyesi
*

Kazandığı madalyalar:
***************
Ruh Hali: Hasta
Rep Puanı: 0
Üye No: 1
Açtığı Konuları Göster
İletilerini Göster
Cinsiyet:
Nerden: Paralel Evren
İleti: 4312
  • Profili Görüntüle

Agarta Teknolojisi

« : Mayıs 28, 2012, 04:06:09 ÖS »


Agartha Teknolojisi

Eğer siz kayıp kıtalara, medyumluğa ve UFO'lara gömülmüşseniz, bilimsel bulgular için akli yeriniz kalmamış olabilir. (Carl Sagan)

Çetin BAL: Sevgili arkadaşlar yukarıdaki Carl Sagan'ın ifadeleri son derece anlamlı ve düşünülmesi gereken ifadelerdir.Elbetteki bizim yapmış olduğumuz yıldızlar arası yolculuk ve zaman yolculuğu araştırmaları somut ve bilimsel düzeyde araştırmaları gerektirmektedir. Fakat hep dediğim gibi daima temkinli ve yüksek görüş gücüne dayalı bir araştırma ve düşünme biçimine sahip olmak gerekir.Bilgi nerden gelirse gelsin öncelikle bilgiyi kaynağına bakmaksızın kendi başına değerlendirmek gerektiği kanaatindeyim.Eğer somut çalışmalara dair bilgi, 'sezgiler ve ileri yaklaşımlar' veriyorsa o bilgi kayda değer bir bilgi olup üstünde düşünülmesi gerekir diye düşünüyorum.Bu açıdan Vahdet ekolü mensuplarından sevgili Ömer Sami Ayçiçek arkadaşımızın AGARTA uygarlığı denen bir uzay uygarlığıyla telepatik olarak kurduğu irtibat sonucunda aldığı bilgiler benim ışıktan hızlı yolculuk teknolojilerine ait çalışmalarımla birebir paralellikte yanıtları içermektedir.Burada bu uzay uygarlığını temsîlen Semiyun isminde Agarthalı bir arkadaş sorulara yanıt vermektedir.Semiyun' un uzay yolculuğuna dair tüm ifadeleri benim 'ileri yüksek teknolojinin varabileceği uzak ufuklara dair olan' sezgisel yaklaşımlarımla örtüşür niteliktedir.Gerçi Ömer Sami ve Semiyun' un bu görüşmelerindeki ana hedef teknik bilgi vermekten ziyade esas gaye diyelim AGARTA uygarlığının dünya insanlığına tanıtımıdır.Ben bu 4 cild halinde yayınlanmış olan Agartha adlı kitaptan teknolojik içerikli bilgileri seçerek siz okurlarımın dikkatine sunmak istedim.Umarım Semiyun' un verdiği bilgiler sayesinde benim çalışmalarım konusunda da biraz daha aydınlanmış olursunuz.Yani Semiyun'un ifadelerinin arkasında durduğumu ve bu ifadeleri kendi adıma sahiplendiğimi söyleyebilirim.Hemen hemen birçok fizikötesi kaynaktan gelen bu türdeki teknolojik bilgiler Semiyun' un ifadelerinde adeta biraz daha netleşerek özetlenmektedir.

Agartha'lılar kendi bedenlerini bir yerden bir yere bizim düşünce gücü dediğimiz yöntemle bir anda taşıyabiliyorlar.Fakat bu yöntemle çok uzak bölgelere nakil pratikte birtakım sakıncalarıda beraberinde getirdiğinden bu yöntemi çok sık kullanmıyorlar.Fakat gelişmiş aletleri aracılığıyla bu amaca hizmet eden enerjiden yararlanıyorlar ve zahmetsizce kendilerini ve eşyalarını bu enerjilerin yardımıyla şuurlarını yitirmeden nakledebiliyorlar.Bu yöntem ile kimi gezegenlere de gidebiliyorlar.Fakat bu enerjiyi kullanma imkanlarının da bir sınırı var.Bu yüzden de ve başka nedenlerden dolayı uzay gemileri çok önemli onlar için.

Agartha'lıların yanlarında taşıdıkları bir alet var ve onu kullanmak suretiyle istedikleri yere anında naklolabiliyorlar.Bu aletler daha büyük ana aletlerle ilişkili ve böyle lokal aletleri de var.Bu aletlerde bozulabiliyorlar.Fakat sistem öyle kurulmuş ki, bozulmalarına imkan yok.Bu imkan ile yeryüzündeki herhangi bir yere anında gidebiliyorlar.

İnsanları ve eşyaları bir yerden bir yere taşımak için enerji kullanıyorlar.Bir dağı bir anda bir başka yere nakledebilecek durumdalar.

Agarthalı'lar düşünce güçleriyle kendi vücutlarının vibrasyonel seviyesini bir üst boyut içerisine geçebilecek şekilde yükseltebilmekteler. Uzay gemilerinin de vibrasyonel seviyesini yükseltebiliyorlar.Fakat bu durumda körü körüne bir gidiş ve kontrolsüzlük yok .Bir üst uzay/zaman alanı dediğimiz üst samanyoluna ve ya daha üst boyutlara- üst âlemlere çıkıp oradan yararlanarak uzayın derinliklerine kolayca yolculuk yapıyorlar.Örneğin fizik kainat içindeki 200.000.000 ışık yılı ötede bulunan bir gezegene gitmek onlar içinde imkansız.Çünkü bu, ışık hızıyla 200.000.000 yılı alıyor.Fakat bir üst boyuta geçince oraya gitmek birkaç saatlik bir mesele oluyor.Büyükte küçüğü, küçükte büyüğü görmenin bir başka biçimi bu.

İşin enteresan yönü gidilen gezegenlerde de zamanlar farklı. Dünya zamanına göre örneğin; 3 gün sonra yeniden gidilen bir gezegende çok uzun bir süre geçmiş olabiliyor, bir başkasındaysa bir kaç dakika.

Zamanın bu durumu Agartha' lılar için bir karmaşıklık ve sorun yaratmıyor.Aynı şekilde hangi gezegene ve gezegenin neresine gitmek isterlerse, sorunsuzca ve hatasız olarak bunu gerçekleştirebiliyorlar.

Agartha'lılar ışınlanma enerjisini kendi dünyalarında, dünyamızda insanları ve eşyaları bir yere taşımak için kullanıyorlar.Uzay gemilerinden yeryüzü için bu maksatla yararlanmıyorlar. Onlar bu enerjiyi güneş sisteminin ilerisine kadarki bir alan içinde kullanabiliyorlar.Örneğin Aya olsun, Venüs'e olsun insanlar bu ulaşım enerjisi aracılığıyla gidiyorlar.Hatta kendi uzay gemilerini bile bu enerji aracılığıyla nakledebiliyorlar.Fakat bu enerjinin yasası gereği bunu uzayın derinliklerine doğru olan nakil işlemlerinde kullanamıyorlar.Şüphesiz teorik olarak bu enerjiden yararlanmayı sağlayan aletleri daha küçük yapmak mümkün ama onu kullanmak için de gezegen gerekiyor.

Agartha'lıların gemileri bu uzayın uzak noktalarına olsun, üst saman yollarındaki(üst uzay) gezegenlere olsun, bir üst uzay boyutuna geçerek çok kısa sürede ulaşıyor.Bu hal altında gemiler farklı bir nitelik kazanmakla birlikte fonksiyonları zerrece değişmiyor.Bir geminin bulunduğu boyuttan, âlemden bir üstüne bozulmadan geçmeyi gerçekleştirebilmesi çok yüksek bilgileri içeriyor.Bu yüzden de pek çok uygarlık bu konuda, bu noktaya gelip kalıyor.Bir üste geçmesi yani bu bilgiyi alıp, teknolojiyi uygulamasıysa uzun çalışmalara ihtiyaç gösteriyor.

Teorik olarak bu bilginin uygulanması sırasında bozulma, dağılma yani imha mümkün.Bunun örnekleri çok az sayıda olmuş.Fakat genel olarak bu işlerle uğraşan uygarlıklar, zaten çok gelişmiş olduklarından zamanı geldiğinde bu işi hatasızca başarıyorlar.

Uzay gemileri değişik şekillerde olabiliyor.Birkaç metreden birkaç kilometreye kadar boyları değişebiliyor.Büyük gemileri uzayda inşâ ediyorlar. Bu gemilerde gerektiğinde yüzbinlerce kişi kalabilirmiş.Uzay gemilerini teorik olarak her Agarthalı insan kullanabilirmiş ama pratikte ancak bu bilgiye ve tecrübeye sahip ayrıca bu maksatla görev alan kişiler bu gemileri kullanırmış.

Agarthalı'lara gemilerinin materyali kendi kendini onaran canlı materyal denebilecek bir maddeden mi yapılmıştır diye sorduğumuzda bu teknolojinin uzaydaki daha geri düzeyli uygarlıklarda kullanıldığını ifade etmektedirler.

AGARTA'lılar bizimle aynı dünyayı paylaşan ama farklı bir vibrasyonel düzeyde bulunan yüksek bir uygarlık düzeyine ulaşmış gelişmiş bir insan gurubudur.Onlarda bizim gibi insanlar.Bizlere benziyorlar.Fakat onlar kendi ruhsal yapılarını keşfedip ruhsal güçlerini kullanabildikleri için bizimkine oranla daha ruhsal gerçekler üstüne kurulmuş bir toplum düzenine sahipler.Agarthalılar insan beyninin ve zihnin evrenle ve evrenin sonsuz boyutlarıyla olan bağlantısını keşfettikleri için ve zihnin, düşüncenin, şuurun sonsuz potansiyellerini bilmekle kalmamış bunu kullanabilme olanağınıda elde etmiş oldukları için bizlerden çok daha ileri bir uygarlık olma şansını elde etmişlerdir.Aşağıda Ömer Sami arkadaşımızla Agartha uygarlığından Semiyun' un soru ve cevap şeklindeki görüşmelerini ilginize sunuyorum.

Soru: Pek çok Agarthalı kardeşimizin yaşadığı başka gezegenler var.Bunların hepsi dünyanın tabi olduğu zamana mı tabidir?.

Semiyun: İşin diğer püf noktası da budur.Her gezegenin aşağı yukarı farklı zaman, daha doğrusu zaman enerjisine tabiyeti vardır. Zamanı da bir enerji olarak nitelendirdiğimizde. O enerjiden de çok değişik şekillerde yararlanma imkanı kendiliğinden gündeme gelmektedir.

Soru: Şuurlu inanç bilgilerinde 'maddenin görünmez hale gelişi' diye bir konu vardı.Molekül yapısı üstünde oynandığında madde orada var olmakla birlikte, bizim açımızdan görünmez hale geliyordu.Böyle bir açıdan bu konuya yaklaşabilirmiyiz.

Semiyun: Hayır böyle bir şey bizim açımızdan çok ilkel bir yöntemi ifade eder.Biz molekül yapılar üstünde değil, doğrudan doğruya atomun daha keşfetmediğiniz pek çok yapıları üstünde hakimiyet kuruyoruz.Oralara farklı enerjiler uyguluyoruz.Bu sayede bizim açımızdan o parçaları, varlıklarına zarar gelmeden-bozunmaya uğramadan yok kılabiliyoruz.Yani görünmez yapabiliyoruz.

Soru: Bir uzay gemisi görünmez konumdayken duvarların içinden, meteor parçaların içinden yada bir siyah parçasının içinden onlarla çarpışmadan geçip gidebilir mi? Bir hayalet gibi!

Semiyun: Böyle bir durumda uzay aracı örneğin dünya yüzeyine indiği zaman kendi vibrasyonel seviyesi üstünde küçük bir değişiklik yaparak görünmez olacak.Böylece yükseltilmiş vibrasyonel seviyesiyle o, söz konusu siyah parçasının yada kaya parçasının içinden geçerek arzu ettiği noktada tekrar vibrasyonel seviyesini, oranın vibrasyonel seviyesine ayarlayarak geçişini tamamlamış olacaktır.Gemilerimizle uzayda yol alırken karşımıza aniden çıkan bir meteor parçasını algılayan gemi içindeki aygıtlar sayesinde otomatik olarak saniyenin çok kısa bir süresi içinde geminin vibrasyonel seviyesini bir derece yükseltir ve yine çok kısa süre içinde yeniden eski konumuna ayarlama imkanına sahibiz.Bu adeta otomatiğe bağlanmıştır.

Soru: Örneğin A gezegeninden B gezegenine çok kısa sürede uzaysal bir sıçrama yaparak geçiş yapacağız diyelim.Bu durumda vibrasyonel seviyenin değişikliği konusunda ölçü nedir.

Semiyun: Bu da önemli bir konudur.Çünkü vibrasyonel seviye dediğiniz olayın mikro ve makroya doğru sonu yoktur.Biz elbetteki bundan çok öncelere oranla daha kısıtlı vibrasyonel değişiklikler yapma imkanına sahiptik.Fakat bu gün için bu sınır daha da genişlemiştir. Herhangi bir örnek verecek durumda sizin açınızdan değilim.Fakat şöyle söyleyelim ki, bizde bu konuda çalışmalarımızı sürdürmekte, gemilerimizin vibrasyonel seviyesinin çok daha ötelerinde bulunan noktalara ulaşma arzusu içindeyiz.Bu yüzden de sürekli çalışmalar yapıyoruz ve her gün çok güzel ilerliyoruz.Şunu da önemle belirtirim ki, bizler bu konuda eğitilmekteyiz.Çünkü bu konu düşündüğünüzden çok daha ciddi sonuçları olan bir konudur.Bu yüzden de tedbirli giderek gelişmeyi daima tercih etmekteyiz.Elbetteki her konuda aynı şey söz konusudur.Fakat bu konunun inanın ki, yanlışı yoktur.

Soru: Yani vibrasyonel seviyeyi çok yükselttiniz.Bir daha geri dönmeme, toparlanmama hali olabilir vayahut da öyle bir boyutun içine girilir ki, o boyuttaki tehlikelerin ne olduğu bilinemez.Hepsinin araştırmasının tümüyle yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Semiyun: Düşündüğünüz gibidir.Vibrasyonel seviye değiştirildiği anda farklı bir boyut kavramı içerisine girmek durumundasınız.Bunların çok iyi anlaşılması, bilinmesi, amacın doğru olarak ortaya konması gerekmektedir.Aynı şekilde, dediğiniz gibi daima eskiye dönebilme imkanının da sağlıklı bir şekilde olması gerekmektedir.Bu ise sandığınızdan çok daha büyük bir bilimsel çalışmayı ve teknolojiyi gerektirmektedir. Teorik olarak bu tehlike var olmakla birlikte, pratikte biz Agarthalılar bu konuda son derece başarılı sonuçlar almış bulunuyoruz.Bugüne kadar herhangi bir tehlikeyle karşılaşmış değiliz ama karşımızdaki tehlikelerin de ne olduğunu biliyoruz.

Soru: Daha önceki görüşmelerimizden birinde uzaya açılan uygarlıklarin gelişmiş uzay araçları yapmış olabileceklerini, fakat kainattan bir başka kainata geçmek için boyut değiştirmeleri gerektiğini, hızlı bir şekilde bu evrenin içinde hareket edebilmek için de o farklı boyutun imkanından yararlanarak çok kısa sürede, çok uzaktaki gezegene gidilebileceğini söylemiştiniz hatırladığım kadarıyla ve aynı şekilde halden hale geçmenin de büyük bir uygarlık farkı olduğunu da belirtmiştiniz.Bu fark ne kadardır? Yanlış mı izah ettim acaba?

Semiyun: Hayır yanlış izah etmediniz.Kainatınız içinde ki pek çok uygarlıklar, kainat içindeki gezegenlere daha boyut değiştirerek gitme imkanına sahip değillerdir.Elbetteki bunun ötesinde yine sayısız gezegenlere ait uygarlıklar da bizim seviyemizin çok ötesindeki olanaklarla çok daha mükemmel yolculuklar yapmaktadırlar.Fakat biz yine bu seviyeden konuyu ele alacak olursak kainatımız içindeki bir gezegenden bir gezegene gitmek normal olarak ışık hızıyla çok uzun zamanları almaktadır.Çok hızlı uzay araçalarıyla yine bu evrenin imkanları dahilinde ışık hızı aşılamayacağından dolayı uzun zamanlara ihtiyaç bulunmaktadır.Fakat şayet bir üst boyutun imkanlarından yararlanmak durumunu elde etmiş iseniz, uzay aracınızın vibrasyonel seviyesini yükselterek o boyuta geçer ve o boyut üstünde çok kısa bir zaman süreci içerisinde yolculuk yaparak tekrar vibrasyonel seviyenizi düşürdüğünüzde mevcut evrenin içindeki çok uzak bir gezegene çok kısa bir sürede yolculuk etme imkanına sahip olursunuz.Yalnız bu çok ileri bir aşamayı gerektirmektedir.Bizler yolculuklarımızı çok uzun bir zamandan beri bu yöntem ile yapmaktayız.

Soru: Düşünce güçünüzle olsun, başka teknolojik seviyenizin gücüyle olsun, adeta bozulmaz, tahrip edilmez aletler, sözgelimi; uzay gemileri yapmıştınız.Fakat ben yinede şöyle düşünüyorum.Sözgelimi; o uzay gemileriyle güneşe yaklaşabilir misiniz?Vibrasyonel seviyesini değiştirmeden, normal haliyle.Yada yaklaşırsanız ne derece yaklaşabilirsiniz? O aletlerin dayanma gücü, güneşin verdiği ısının ötesinde midir?

Semiyun: Hayır değildirler ve inanınızki, olamazlar da.Çünkü sizin güneş hakkındaki mevcut bilgileriniz inanın ki, her bakımdan yetersizdir.Biz güneşi sizin tanımadığınız ölçüde tanıdığımız için bu sözü söylemekte sakınca görmüyoruz.Kendi gemilerimizin metali adeta tahrip edilemez bir tarzda inşâ edilmiştir.Fakat onun tabi haliyle güneşin tabii halini kıyasladığınızda güneşin sıcaklığının eritme gücü, bizim gemilerimizin dayanma gücünü aşmaktadır.Fakat bu durum bizim için bir sorun teşkil etmemektedir.Çünkü gerektiğinde gemilerimiz kendi yolları üstünde ortaya çıkan herhangi bir dünyadan, gezegenlerden, anında vibrasyonel seviyesini arttırmak ya da değiştirmek suretiyle, adeta delip geçercesine geçebilmektedirler.

Soru: Peki 'Peki tahrip edilemez tarzda inşâ edilmiştir' sözünden kastettiğiniz neydi?

Semiyun: Elbetteki o sözümüzü de boşuna söylemedik.O gemilerin yapısı yinede tahrip edilemez tarzda inşâ edilmiştir.Ve bu tahrip edilemezliğin içine az önce sözünü ettiğim vibrasyonel değişiklikler de girmektedir.Fakat bu son cümleyi hesaba katmasak bile gemilerimiz. İnanın ki, asla tahrip olmayacak şekilde yapılmışlardır.Fakat bunun denemesini yapmaya kalkacak olursak, elbetteki gemilerimizin dayanma gücünden çok daha üstün mevcut güçler, haller bulunmaktadır.Fakat sizlere bunların kıyaslamasını yapabilecek durumda değiliz.Çünkü sizin mevcut bilgileriniz neyi, neyle kıyaslayacağımızı anlamanıza imkan vermeyecektir.Fakat yine aynı şeyi söylüyorum; gemilerimizin maddeleri pek çok uzay gemisinin yapılmış olduğu maddelerden çok daha güçlüdür.Şüphesiz ki, pek çok medeniyetin uzay araçları bulunmaktadır.Bizim uzay araçlarımız bu uygarlıklarin genel seviyesinin üstünde güçlere imkanlara sahiptir.Hemen her bakımdan bu böyledir.Çünkü bizim medeniyetimiz, gerçekten şu kainat içinde gelişmiş sayılabilecek uygarlıklarden biridir.Fakat şunu da yine önemle belirtirim ki, bizim dahi hiçbir zaman ilişkiye geçemeyeceğimiz seviyelerde uygarlıklar, uygarlıklar, esasında bu kelimlerle bile ifade edilemeyecek yaratılmışlıklar bulunmaktadır. (...)

Soru: O halde kıyas, yine fiziki âlemleri kapsıyacak tarzda yapılabilir?

Semiyun: Elbette. Fakat bir şey kendine uygun düşebilecek bir şey ile kıyaslanabilir.Bizim sözümüz daha çok fiziki âlemleri kapsamaktadır.Ve fiziki âlemdeki kainatlar, fiziki âlemlerdeki uygarlıklarla karşılaştırıldığında, bizim uygarlığımızın gelişmişlik seviyesi genel seviyenin üstündedir.

Soru: Uçan Daire başlı başına büyük uzay gemisi midir Çeşitli boyutlarda olmasına rağmen, yoksa birtakım daha önce bildiklerimizin ışığında, mesela; daha büyük gemilerin içinde bulunupta girip-çıkan yardımcı fonksiyonlar gören bir yapıda mıdır?

Semiyun: Aslına bakarsanız her 2 tür de bizde bulunmaktadır.Yani çok büyük çaplı, oval olmayan daha değişik şekillerde uzay gemilerimiz de vardır.Ve bir uzay gemisinin içinde amaca uygun sayıda, daha değişik, sizin uzay gemisi dediğiniz tarzda uzay araçlarımız da vardır.Bu yapılacak işin niteliğine göre bizler tarafından rahatlıkla tanzim edilebilen bir durumdur.Düşündüğünüz gibidir; Yani gerektiğinde uzay araçlarımız birbirine eklenebilir..Bu da çok rahatlıkla yapılabilir.Ve böylece o amaca göre de uzay gemimiz ya da gemilerimiz hizmet verirler.

Soru: Peki yinede hacimsel olarak konuşursak, mesela; bu şekilde çok büyük uzay gemileriniz vardır dersek büyüklüğü hakkında bir fikir verebilir misiniz?

Semiyun: Elbette. Fakat bunun boyu sizin mesafe ölçüleriniz ile 2,5 kilometreyi geçmez.Yanlış duymadınız. Sizin için büyük bir rakamdır.Fakat yinede 2,5 kilometreyi geçmez.Elbetteki bundan daha büyük tarzda, çapta gemiler de yapılabilir.Fakat bunun inanın ki, büyük bir önemi yoktur. O büyük gemilerimiz, büyük olmalarının gerçekten gerekli olmaları nedeniyle bu şekilde planlanmış ve yapılmıştır.Sözümüzü toparlarsak öyle olmaları icap ettiği için o büyüklükte yapılmışlardır.

Soru: Peki bu büyüklükte bir uzay gemisi yeryüzünde mi, yoksa uzayda mı yapılıyor?

Semiyun: Bu da önemli bir konudur.Bunun teknolojik seviyeyle bir alakası yoktur.Boyları birkaç yüz metreyi bulan uzay araçları uzayda inşâ edilmektedir.Zira yeryüzünde inşâ edildikleri taktirde onu uzaya çıkartacak manyetik güç ne yazık ki dünyanıza zarar verecek çapta bir güç olmak zorundadır.Bu tamamen fiziki bir yasadır.O çapta o hacimde ve o ağırlıkta bir parçanın dünyanın çekim güçünden uzaklaşabilmesi için çok büyük manyetik itme gücüne ihtiyaç vardır.Bu güç ise dünyaya, sizin de tahmin edebileceğiniz gibi önemli fiziki zararlar verir.Bu yüzden de bu çaptaki uzay araçları yerçekiminden uzakta yani uzayda inşâ edilmektedir.

Soru: Dev ana gemileriniz içerisinde küçük çaptaki gezegenlere iniş için daha küçük çapta gemileriniz varmı?

Semiyun: Evet ana gemilerimiz içerisinde istenilen oranda daha küçük gemiler bulunmaktadır.

Soru: Tüm bu uzay gemilerinin bir kullanım süresi varmıdır.

Semiyun: Size inanılmaz gelsede bundan 1 milyon yıl önce yaptığımız uzay gemilerini hala kullanıyoruz diyebilirim.Çünkü bu uçan daireler öyle bir tarzda inşâ edilmişlerdir ki, bozulmalarına imkan yoktur.Fakat yine de şunu ilave edebiliriz ki, bu uçan dairelerimize biz, bu 1 milyon yıllık süre zarfında gelişen teknolojimize uygun olarak yeni araçlar ve gereçler ilave ettik.Fakat hiçbirini kaldırıp da sizde olduğu gibi müzeye koymadık, koymamızada imkan yoktur.Daha birkaç milyon yıllık süre için diyorum.

Soru: Fakat belki öyle bir seviyeye geleceksiniz ki, bu birkaç milyon yıl sonra belki fiziki bir araç kullanmaya ihtiyaç kalmayacak.

Semiyun: Hayır bunda yanılıyorsunuz.Fiziki kainatta yaşayan insanların, uygarlıklarin daima fiziki araç-gerece ihtiyaçları olacaktır.

Soru: Peki bu uçan daireler ne yakıtı kullanıyorlar? Bizim bildiğimiz gibi bir depoları mı var, bir enerji mi yükleniyor.Yoksa yine bildiğimiz gibi evrenin her zaman, her yerinde bulunan güçlerden, enerjilerden mi yararlanıyorsunuz?

Semiyun: Hayır. Uzay araçlarımızda herhangi bir yakıt deposu yoktur.Ve uzay araçlarımızın bu tür bir sorunu da yoktur.İşte konunun can alıcı noktası da buradadır.Aslında evrenin her yerinde daima mevcut bulunan güçlerden yararlanma yoluna gitmekteyiz.Ve bu güçlerinde açıkçası bir sınırı yoktur.Uzay araçlarımız kendi kapasiteleri oranında bu güçlerden her zaman için yararlanmakta, böylece ihtiyacı olan enerjiyi temin etmektedirler.Bizim enerjisiz kalma gibi bir proplemimiz yoktur.

Soru: Peki bu gücü nasıl temin ediyorsunuz?

Semiyun: Elbetteki gemi kendi içinde bulunan aletler vasıtasıyla bu gücü, bu enerjiyi istediği yönde kullanmakta yani kendisini hareket ettirmekte, vibrasyonel seviyesini yükseltip alçaltmakta ve daha sizin bilmediğiniz maksatlarda kullanmaktadır.

Soru: Şimdi en büyük çaplı o 2,5 km. boyundaki uçan dairelerinizi, uzay araçlarınızı yine düşünelim.Onlarda aynı küçük gemiler gibi veyahutta diğer gemiler gibi o büyüklükte olmasına rağmen, uzay yolculuklarını aynı prensip dahilinde mi yapıyorlar?Yani vibrasyonel seviyesini yükselterek bir üst boyuta, üst saman yoluna geçip Einstein'ın dediği gibi o solucan delikleri tünelinden (o kurtçuklardan) yararlanmak suretiyle mi yolculuklarını yapıyorlar? Bu, o büyük gemiler için de geçerli midir?

Semiyun: İnanınız ki büyük küçük bir sorun yaratmamaktadır.Geminin çapı bir kaç metrede olsa, bir kaç Km'de olsa prensip değişmemektedir.Ve asıl uzak seyahatlere oldukça büyük çaplı gemilerimiz ile gitmekteyiz ki, o gemiler içlerinde birçok küçük çaplı uçan daireyi de barındırmaktadır ve bu yolculuklar önceki ifadelerimde de belirttiğim gibi üst samanyollarından (üst boyutlardan) yararlanılarak yapılan yolculuklardır.

Soru: Bizim bir mesafe birimimiz var.Metreden başlıyoruz, kilometre den ve nihayet ışık hızından söz ediyoruz. Sizin uygarlığınız içinde bir mesafe ölçüsü söz konusu mudur?

Semiyun: Hayır. Bizler 'zaman' ı nasıl sizden farklı bir şekilde niteliyorsak, aynı şekilde mesafeleri de sizden farklı olarak nitelendirmekteyiz. 'Şu Samanyolu bize bu kadar uzaklıktadır, şu gezegenin boyu şu kadardır' gibi bir yaklaşımı yada bu tür bir kavramı biz düşünmüyoruz.Böyle bir yaklaşım sizin realitenize uygun bir düşünce biçimidir.Çünkü biz insan varlığını çok farklı olarak ele aldığımız için, mesafeleri de insan varlığının yapısıyla değerlendirdiğimizden ortaya sizinkine benzemeyen bir mesafe nitelemesi çıkmaktadır. Benim fiziki kalıbım için A gezegeni birkaç ışık yılı uzakta olabilir sizin zaman ölçünüze göre ama ben kendi ruhsal gücümü kullandığım anda, o zaman ölçüsünü de niteleyerek, tekrar ediyorum, o zamanın niteliğini de hesaba katarak mesafeyi sizin düşünemeyeceğiniz bir süre içinde kateder ve o gezegene ulaşırım.Burada 'o gezegenin mesafesi şu kadardır' kavramı ortadan kalkar.Aynı sistemi gemilerimiz için de düşünecek olursak, zaman faktörünüde hesaba kattığımızda bizler ulaşacağımız gezegenlere sizinkine benzer bir mesafe koyamayız.Çünkü her gezegenin, her sistemin, her evrenin değişik zaman akış hızları olduğunu biz hesaba katıyoruz.Siz bu hesaplamayı yapmadan bir mesafe tahmininde bulunursanız ondan bilimsel manada kuvvetli bir netice çıkartmanıza imkan yoktur.Yani mesafelerin gerçek nitelemesini yapabilmemiz için, olayın içine mutlaka zaman akış hızını katmak gerekmekte dir ki, tek başına buda yeterli değildir.Sonunda mesafe kavramı, 2 gezegen arasındaki mesafe kavramı, (sizin için böyle bir kavram söz konusu olduğundan aynı şeyi söylüyorum) o 2 gezegene karşı pozisyon alan varlığın ruhsal seviyesiylede yakından ilişkilidir.Bunu da hesaba katarsak bizim sizinkine benzer bir mesafe kavramına sahip olmadığımız ortaya çıkar.Fakat şu demek değildir ki, biz bu konuda bir bilgisizlik içindeyiz.Tam tersine bu konuda, bu şekilde yaklaşımımız sayesinde biz evrenin içindeki gezegenlerin nerede, niçin ve neden bulunduğunu biliyoruz.Uzay araçlarımızlada bu gezegenlere ulaşmak bizim için bu nedenlerle çok daha kolay oluyor.Bu konuya daha derinlemesine girmeye çalışırsak bu akşam için kafanızın karışabileceğini düşünüyorum.

Soru: O zaman şöyle bir kavram çıkıyor ortaya: Yani mesafeyle zaman kavramı birbiriyle çok yakın ilişki içinde diyebilirmiyiz?

Semiyun: Elbette bizde zaten sözlerimizin içinde belirttik.Buna birde ruhsal varlığı ilave etmemiz gerekir ki, o zaman sonuç daha net bir şekilde belirlenebilsin.

Soru: Fakat yine de şöyle bir kavram düşünülemez mi: Yani söz gelimi; dünyadan bir uzay gemisi havalanıyor ve diyelimki Neptün gezegenine gidecek.Yine de belli bir zamanda oraya ulaşır.

Semiyun: Her gezegene elbette belli bir zamanda ulaşılır.Fakat gerektiğinde biz o zamanları kısaltabiliriz.Şunu da önemle belirtirim ki, farklı boyutlara girdiğiniz anda zaman ve mekan hadisesi de birbiriyle kıyaslanamayacak, yani bir önceki boyutla kıyaslanamayacak şekilde büyüklük ve farklılık kazanmaktadır.Sizler bu konuların hemen hemen hiçbirine dünya insanı olarak vakıf değilsiniz daha.

Soru: Büyük çaplı uzay gemilerini yeryüzünde yapamıyorsunuz. Çünkü onu uzaya çıkartmak için sarf edeceğiniz manyetik itme gücü dünyanın fiziki kalıbına zarar verebilir.Bunu daha önce söylemiştiniz.Fakat şöyle bilgilerimizde var; elinizde ışınlama teknolojisi var, o uzay gemisini uzay yerine yeryüzünde daha rahatlıkla yapıp bir anda uzaya ışınlayabilirsiniz.Veya uzay gemisini yine yeryüzünde yapıp o geminin vibrasyonel seviyesini yükseltmek suretiyle onu aniden yeryüzünden yok etmiş olabilirsiniz.Bu bilgileri bir arada karşılaştırırsak, bilgiler arasında çelişki ortaya çıkmıyor mu?

Semiyun: Hayır asla çıkmıyor.Çıkmasına da imkan yoktur.Birinci olarak söylediklerinize katılıyoruz.Büyük çaplı uzay gemilerini yeryüzünde yapmaya, yeryüzünün daha doğrusu dünyanın mevcut hali dikkate alındığında imkan yoktur.Çünkü büyük gemileri uzaya çıkartmak için kullanılacak güç dünyaya zarar vermektedir.Bu yüzden de uzay gemilerimiz uzayda inşâ edilmektedir.Öcelikle şunu söylemeliyim ki, bir büyük uzay gemisinin bizim açımızdan uzayda ya da yeryüzünde yapılmasında zorluk ve kolaylık açısından hiçbir fark yoktur.Biz ister uzayda olsun ister yeryüzünde olsun, istersede denizin derinliklerinde olsun bir uzay gemisini aynı kolaylıkla, zorlanmadan yapabilecek tüm imkanlara sahibiz.Bunu önemle belirtmek isterim.Gelelim çelişki gibi gözüken diğer konuya .Öcelikle yeryüzündeki bir büyük geminin bir yerden bir yere ışınlanması da, onu uzaya çıkartmak kadar enerji kullanımını gerektiren bir hadisedir.Işınlama hadisesinde 'enerji kullanılmıyor' diye düşünüyorsanız yanlış düşünüyorsunuz.Beklide sandığınızdan çok daha fazla enerji kullanılmaktadır.Bu yüzden de o uzay gemisi söz gelimi; yeryüzünde yapılsa bile ışınlama suretiyle uzaya çıkartılması yine teoride mümkün olmakla beraber, bu işlemi yaparken kullanılacak enerji yine dünyaya çok büyük zarar verebilir.Açık olarak ifade etmek gerekirse, o gemi kendi imkanlarıyla yeryüzünden uzaya çıkarken dünyaya vereceği zarar '1' olarak kabül edilirse, ışınlama suretiyle uzaya çıkartılırken vereceği zarar '5' tir dersem mübalağa etmemiş olurum.Vibrasyonel seviyesinin yükseltilmesi hadisesi de aslında ışınlama hadisesinden farklı bir şey değildir. Bu da aynı kategori içindedir.Söylediklerimizi incelerseniz ve mantık eşliğinde yorumlarsanız aralarında birbiriyle çelişen bir şey olmadığını görürsünüz.Ve bu konuya bu vesileyle temas etmiş olmanız da bizim için önemlidir.Ayrıca şunu söylemek istiyorum.Bizim, size verdiğimiz bilgilerde size göre mutlaka çelişkili şeyler olacaktır.Çünkü söylediklerimizi, verdiğimiz bilgileri siz kendi bilgi, teknik veyahut şuur seviyenize göre değerlendiriyorsunuz.Bu durumda kimi çelişkilerle karşılaşmanız mümkündür.Bunu bize sorduğunuz anda zannedersem gerekli cevapları size verebiliriz.

Soru: Uzay gemileriniz için bir süratten bahsedilebilir mi?Hızdan bahsedilebilir mi?

Semiyun: Elbette bahsedilebilir.Fakat bunu ikiye ayırmak gerekir.Birincisi fiziki kainat içindeki bir süratten bahsedilebilir.Biz bu konuda ulaşılması gereken yere inanınız ki, ulaşmış bulunuyoruz.Ondan ötesi fiziki cisimler için mümkün olmayan bir hadisedir.Doğal yasalar, yasalar maddenin belirli bir süratten yukarı çıkmasına izin vermemektedir.İşte biz de bu sınıra ulaşmış bulunuyoruz.

Soru: Bu sınır bizim bulduğumuz ışık hızı kavramıyla eş bir sınırmıdır?Yani o uzay gemileriniz 'saniyede 3 yüzbin km. hız ile giderler ya da ona ulaşılmıştır' denebilir mi?

Semiyun: Hayır.Bu çok ama çok önemli bir noktadır.Bu kavram sizin sandığınızdan da önemlidir.Biz, sizin ışık hızı dediğiniz kavramı kullanmıyoruz.Fakat şöyle söyleyelim ki, gemilerimizin vibrasyonel seviyesini değiştirmeden fiziki halleriyle en yüksek hız miktarı, sizin dediğiniz saniyedeki üçyüzbin km. den daha azdır.Tam üçyüzbin km. değildir ama nüans farkıyla o sınıra yakındır.Yani ışık hızı fiziki kainat içindeki en son hız limitidir diyebiliriz.Biz, sizin bulduğunuz bu yasanın temel prensiplerini çok daha gelişmiş bir halde bildiğimiz için üçyüzbin km. lik saniyedeki hıza ve onun ötesine çıkmıyoruz.Birtakım ilavelerle dediğiniz rakamın üzerine çıkmak mümkündür ama söz gelimi üçyüzellibin km. hıza yükselmek madde için imkansızdır.Buna, onun yasaları yani maddenin tabiatı elvermemektedir.Fakat bizim yaklaştığımız ve artık durduğumuz hız ikiyüzseksen ile ikiyüzdoksanbin km. (sizin ölçülerinize göre konuşuyorum) arasında değişmektedir.Bu da bizim yakın gezegenleri ziyaretimiz için tatmin edeci bir hızdır.Fakat şunu önemle belirtirim ki, bizim zaman kaybına da tahammülümüz yoktur.Bu yüzden de Tanrı'nın bize sunmuş olduğu diğer imkanlardan yararlanarak gezegenlere çok daha kısa sürelerde gitmekteyiz.

Soru: Peki efendim bir uzay geminiz ışık hızını aşarsa, o ilave imkanlar da söz konusu olmazsa ne olur?

Semiyun: Dağılır.O maddi özelliğini tamamen yitirir ve o şartlar altında bir daha toparlanmasına da imkan olmaz.Kısaca cevap budur.

Soru: Yani moleküllerine, atomlarına mı ayrılır?

Semiyun: Daha da ötesine gider dersem şaşırmayınız.Çünkü konuştuğumuz bu kavram sandığınızdan çok daha geniş çaplı ve ciddi bir kavramdır.İleriki zamanlarda bu tür teknik konulara da girebileceğimizi ümit ederim ama şu anda bu kadarı yeterlidir.

Soru: Şimdi gelelim 2. kavrama.Bu fiziki kainatlar için bahsedilebilecek bir sürattir ki, o noktaya ulaşmış bulunuyorsunuz.Peki diğer yaklaşım nedir?

Semiyun: İşte asıl önemli olan, süratten şayet bahsedilebilirse üstünde konuşulacak konu, üstünde çalışılması ve pek çok uygarlığın elde etmesi gereken bilgi, teknik, kudret ne derseniz deyin budur.Bu kavram elde edilmeden, bu seviyeye ulaşılmadan kainatların keşfi konusu ciddi bir konu olmaktan uzaklaşır, yani hayal olarak kalır, pratiğe, gerçeğe hiçbir zaman (uygarlıklar için söylüyorum) dönüşemez.Kainatların gerçekten keşfi, tanımlaması arzu ediliyorsa uygarlıkların bir üst boyut içinde ilerleyebilecek, çalışabilecek uzay gemileri yapmaya ihtiyaçları vardır.Daha önce de bahsettiğimiz gibi uygarlıkların büyük bölümü fiziki kainat içinde belirli sürate ulaşabilirler. Fakat ondan öteye gitmek, daha yüksek bir sürate ulaşmak gerekirse mutlaka bir üst boyuttan (4, 5. ve bunu daha da arttırabiliriz ama o çok farklı bir hali ihtiva eder) yararlanmak zorundadırlar ki, burada da büyük bir medeni sıçrama yapmak ihtiyaçi vardır.Tıpkı düşünce gücüyle madde yaratma seviyesi gibi, bu konuda büyük bir merhaleyi beraberinde getirir.Bizim asıl sürat kavramına karşı yaklaşımımız gemilerimizin vibrasyonel seviyesini yükseltmekle elde edilen bir haldir. Geminin 3 boyutlu âleme uygun vibrasyonel seviyesini yükselterek onu bir anda ortadan kaldırıp bir başka boyutun içine sokmak gerekir ki, ona 4. boyut demek oldukça daha uygun olur.

Çünkü doğrudan doğruya 3 ile 4 arasında bir geçiş yoktur.O da nüanslar halinde kendini ortaya koyar. İşte vibrasyonel seviyeyi yükselterek bu nüanslar halindeki gittikçe yükselen boyutlar, âlemler içine girerek kainatta mesafe gibi gözüken ya da sonsuz uzaklıkları ihtiva eden halleri çok kısa sürede almak mümkündür. Fakat bir geminin vibrasyonel seviyesini bir üst boyuta çıkartıp orada arzu edilen nitelikte tutup, kullanabilmek gerçekten yüksek bir seviyeyi gerektirir.Sizler ancak altın çağda yakın uygarlıklare, dünyalara fiziki araçlarımızın vibrasyonel seviyesini yükseltmeden gidebileceksiniz.Açıkcası şu andaki insanlığın geleceği için gemilerinin vibrasyonel seviyesinin yükseltilmesi suretiyle evrenin çok uzak noktalarına yolculuk edebilme imkanı mümkün değildir.Bu insanların kabiliyetsiz olmalarından çok enkarne olacak ruhların genel tekamül seviyesiyle ilgilidir. Elbetteki kimi öğretmenleri ayrı tutmak gerekir ki, onlar kendi hayat planlarına uygun olarak bilgiler getirip dünya insanlığına bırakacaklardır ama bu bilgilerin içinde halkın ruhsal seviyesinin üzerine çıkacak bilgiler yer almayacaktır.Ümit ederim ki konu anlaşılmıştır.

Soru: Peki 4. boyutta diyelimki uzay geminiz hareket ediyor.O boyut içinde de bir süratten bahsedilebilir mi?

Semiyun: O boyut içinde de bir süratten elbette söz edilebilir.Farklı uygarlıklarin o düzeye ulaşmış uzay gemileri örneğin 4. boyut içinde de farklı süratlerle hareket ederler.Fakat en geri seviyede bir sürate sahip olan bir gemi yine de fiziki kainat içindeki sürat ile kıyaslanamayacak ölçüde yüksek bir sürat ile gitmektedir.

Soru: Yani km. kavramı filan asla düşünülemez?

Semiyun: Bu mümkün değildir.

Soru: Peki efendim aynı fiziki kainatta olduğu gibi, bir 4. boyutta da, bir 5. boyutta da hareket eden, o boyuta ait süptillikteki fiziki cisimlerin süratinin sınırından bahsedilebilir mi? Şayet süptil cisim, madde kavramını düşünürsek...

Semiyun: O kavramı düşünebiliriz.Oranın da maddesi bulunmaktadır.Fakat daha çok süptildir ve nihayet fiziki cisimler, yani madde de gittikçe süptilleşerek bir noktadan sonra sıfırlanır. Bizim seyahatlerimiz çok daha süptil olan bu âlemler içinde gerçekleşir.Tamamen manevi âlemlerde yolculuk fiziki bir cisim için mümkün değildir.O ap ayrı bir konudur.Konuştuğumuz konu, hangi boyutta olursa olsun mutlaka süptilleşen ama maddeyi ihtiva eden âlemler kabsamındadır.Doğrudur; 4, 5. boyutta da hareket eden oldukça süptil maddelerin de bir süratinden ve o süratin sınırından söz edilebilir.

Soru: İlave olanaklarla uzay gemilerinizin hızını, ışık hızının ötesine çıkartabildiğinizi söylemiştiniz ama bunun hiçbir zaman üçyüzellibin km. hız olamayacağını belirtmiştiniz.Bu ilave imkanlar nelerdir ve bu durumda hız ne olur? Ayrıca bu durumda geminin durumu ne olur efendim?

Semiyun: Öcelikle şunu söylemeliyim ki, ilave imkanları biz geminin ışık hızına yaklaşık bir sürat ile gitmesi halinde kullanmaktayız.Eğer daha önceki ifadelerimde yanlış anlaşılma olmuş ise onun düzeltilmesini belirtiyorum. Çünkü hangi ilave imkan sözkonusu olursa olsun, ışık hızını düşündüğünüz tarzda aşmak mümkün değildir.Maddenin yapısını değiştirmeden asla bu mümkün değildir.İlave imkanlardan kast ettiğimiz konuyu 2 yönlü ele alabiliriz: Birincisi, ışık hızına yakın bir süratte gidildiği taktirde dahi kimi ilave imkanlar devreye girmektedir ki, bu hız ile giderken bile sizin hayal bile edemediğiniz ve edemeyeceğiniz sorunlar ortaya çıkmasın.Bu birincisi.İkincisi ise, şayet ışık hızını aşarak gitmek gereken bir durum varsa, burada ilk konuya benzemeyen ilave imkanlar kullanılarak adeta maddenin yapısı, vibrasyonel seviyesi yükseltilmemiş olsa bile sizin yine algı edemeyeceğiniz bir tarzda değiştirilerek saniyedeki üçyüzbin km.' lik hızı aşmak mümkündür.Fakat bu durumda bile üçyüzellibin km.' lik bir sürate çıkmak imkansızdır. Bu 2 sürat arasında oldukça ortalarında diyebileceğimiz bir hız ile uzay gemilerimiz normal madde yapılarının bir miktar dışına çıkartılarak hareket etme imkanına sahiptir.Bu konunun sizin için anlaşılmaz hatta çelişkilerle dolu olabileceğini tahmin ediyorum.Fakat konuştuğumuz şu konu sandığınızdan çok daha yüksek bir medeniyetin, bilimin, kudretin konusudur ve biz ancak sizin anlayabileceğiniz tarzda bir izahta bulunmaya gayret ediyoruz. Bırakın dünyanızı, kainattaki pek çok gelişmiş uygarlıklar bile bu konuları teorik olarak bilmekle birlikte, uygulama yapmanın imkansızlığı içinde bulunmaktadırlar.Çünkü olay sandığınızdan çok daha yüksek bilgiyi, kudreti beraberinde getirmektedir.Fakat bir kez daha önemle vurguluyorum ki, ışık hızına yakın bir hızda gemilerimiz seyehat ederken ancak ve ancak ilk başta sözünü ettiğim ilave olanaklarla bu mümkün olmaktadır.İlave imkanları bilimsel birtakım tatbikatlar olarak şu aşamada size kısaca belirtebiliriz.Yoksa uzay gemisi asla o hıza dayanabilecek bir yaspılaşma içinde değildir.Çünkü bu hızda çok şey normal konumunu yitirmekte, çok farklı, sizin algı bile edemediğiniz proplemler, aşılması, çözülmesi gereken proplemler ortaya çıkmaktadır.Fakat bilimin de, medeniyetin de, ilerlemenin de sonu gelmediği için maddenin vibrasyonel seviyesini değiştirmeden, yine maddenin kendi özelliğindeki imkanlardan, bulduğumuz, keşfettiğimiz ve üstünde çalıştığımız ve nihayet başarılı sonuçlara ulaştığımız imkanlardan yararlanmak süretiyle ışık hızının ötesine bir miktar geçebilmiş durumdayız.Fakat yine önemle belirtiyorum ki, bu durumda madde, madde özelliğini oldukça yitirmektedir.Madde özelliğini yitirmeden bir maddenin ışık hızının ötesine çıkması imkansızdır. Daha önce de bahsetmiştim.Bu mümkün değildir.

Soru: Bu durumda geminin hali ne olur efendim?

Semiyun: Gemi yine gemi olma özelliğini devam ettirir.Fakat maddi ölçülerin bir miktar farklı bir yapısı içine girer ki, ona maddi ölçülerin ötesinde bir kelime bulmak icap eder. Gemi içindeki insanların da durumu aşağı yukarı aynı hali gösterir ama gemide bulunan insanlar akıl, şuur, irade gibi vasıflarını kaybetmezler.Bunun az çok ne büyük bir bilgi ve çalışma gerektirdiğini taktir edersiniz sanırım.

Soru: Peki ışık hızının çok daha ötesine bu özelliği kaybetmeden, hani ilave olanaklarla maddenin yapısını, yine maddenin kendisinde olan özelliğinden yararlanarak değiştirerek, dörtyüzbin, beşyüzbin km. hıza çıkmak için çalışma yapmanın bir espirisi var mı efendim?

Semiyun: Aslına bakarsanız hem var, hem yoktur.Fakat amaç bu değildir.O ancak sizin dünyanıza uygun bir düşünce tarzıdır.Her konuda olduğu gibi bu konularda da bilim insanlarımız çalışma yapmaktadırlar.Fakat bir maddeyle ışık hızını geçmenin mümkün olmadığını biz de çok önceden biliyorduk.Konu sandığınızdan çok daha geniş kapsamlıdır.

Soru: Asıl uzay gemilerinin, uzayda bir yerden bir yere gitmesi için farklı bir boyut içine girip o boyutta farklı zaman, mekan kavramı içinde hareket ederek evrenin bir ucundan bir ucuna gitmesini düşünüyorduk.Peki efendim, uzay gemileriniz kaçıncı boyutta yolculuk ederek normal koşullarda fiziki kainattaki bir başka gezegene giderler?

Semiyun: Bu konu da bizim için önemlidir.Çünkü tamamen gelişmişlikle alakalı bir husustur.Taktir edersiniz ki, ilk başlarda biz ancak 3. boyut ile 4. boyut arasındaki seviyelerde yolculuk ettik. Tabi fiziki madde, geminin fiziki maddesi bu durumda tamamen değişikliğe uğramaktadır.Daha sonra 4, 5. ve şu anda 8. boyuta kadar gemilerimiz ulaşabilmektedir.Fakat oradaki hali size izah etmem mümkün değildir.Gemilerimiz, içindeki pilotun iradesine bağlı olarak bazen 4. bazen 5. bazen de 8. boyutta hareket ederek evrenin belirli noktalarına ulaşabilmektedir.Bu konuda biz hayli mesafe almış durumdayız.Şurada sözünü ettiğimiz mana aslında sizin idrakınızın çok ötesinde, çok yüksek bir seviyeye denk düşmektedir.Sonunda konuştuğumuz kelimelerdir.Ümit ederiz ki, bu konuda da Agarthalılar olarak daha ileri mesafelere gidelim.Bu söylediklerim istisnasız bütün gemilerimizi kapsamaktadır.

Soru: Efendim gemi bir üst boyuta, ya da daha yukarıdaki boyutlara gidiyor ve sonra vibrasyonel seviyesini düşürerek tekrar fiziki yapıya bürünüyor ve fiziki âlemlerin içine giriyor.Peki geminin 8.boyuttaki hali ne olur? O madde değil ama madde de taşınıyor nihayet, öyle değil mi?

Semiyun: Konu sandığınızdan çok daha yüksek boyutları ihtiva etmektedir. Önce 8. boyutun ne manaya geldiğini algı etmeniz gerekir ki, bu mümkün değildir.Fakat yinede olay; taşınan maddenin özelliklerine dayalı olarak yapılan bir aktarım işlemidir.Elbetteki 8. boyuttaki madde sizin düşündüğünüz maddeden oldukça farklıdır.Aslına bakarsanız bu boyutta maddeden söz etmek biraz abes olur.Fakat yine de o boyutta madde diye nitelendirilebilecek yapılaşma vardır.Fakat sizin düşündüğünüz maddeyle onun bir kıyaslamasını dahi yapmak mümkün değildir.İşte biz fiziki kainattaki maddelerin bu özelliğinden yararlanarak içindeki, yine kendi özelliğinden sizin bugün bulmadığınız, keşfedemediğiniz özelliğinden yararlanarak gemimizi 8. boyuta çıkartıp orada kullanabiliyoruz.Ve inanınız ki, bu hal içinde gemimiz de, oradaki insanlar da kendi fonksiyonlarını kaybetmemektedirler.Fakat gemimiz adeta oradaki maddenin özelliklerini taşır hale gelmektedir.Bunun aksi düşünülemez.

facebookta paylaş

Kayıtlı

Facebook / Twitter / Paltalk: Akhenaton41 / Paltalk Odası: Edep Sahiplerine Munhasir Oda

Sayfa: [1]